Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


100 najzdravších jedál pre budúce mamičky

Jonny Bowden, Allison Tannisová

V tehotenstve sa až príliš často zameriavame na to, čo nemôžeme jesť. Táto výborne spracovaná kniha je iná, lebo nám predstavuje jedlá, ktoré sú zdravé, dostupné a chutné. Sú vhodné pre každého bez ohľadu na vkus či výživové potreby. Uznávaní odborníci na výživu v tejto knihe sprehľadnili informácie o optimálnej strave a zostavili rebríček 100 najlepších jedál, ktoré by budúce mamičky mali konzumovať, aby podporili zdravý vývin dieťatka, zmiernili príznaky tehotenských ťažkostí a pripravili svoje telo na pôrod a na dojčenie. Vďaka najnovším výskumom v oblasti výživy táto kniha vyvracia mýty o stravovaní v období tehotenstva a ponúka vám možnosť siahnuť po mnohých potravinách, ktoré vás prekvapia svojou výživovou hodnotou a zdravotnými účinkami.

15,90
Vypredané

O knihe

V súčasnosti sme zaplavení množstvom informácií o zdravom stravovaní a životnom štýle a ich rôznorodosť je pre mnoho ľudí mätúca. Nie je jednoduché dostať sa cez tento zmätok a vyvrátiť bežné mýty o potravinách a výžive. Správnou stravou v tehotenstve môžete zásadne ovplyvniť zdravie a blaho svojho dieťatka. V tele tehotnej ženy sa mení aj potreba živín, ktoré pomôžu k bezproblémovému tehotenstvu a rýchlejšiemu návratu do pôvodnej kondície. Chcete sa stať zodpovednou mamičkou a neviete si s niečím poradiť? Táto knižka ponúka informácie a rady o každej z dôležitých stránok správnej výživy v období tehotnosti, zohľadňujúc špecifiká jednotlivých trimestrov. Kniha je zdrojom praktických odporúčaní, ako sa o seba starať v tomto citlivom období. Text mimoriadne vhodne dopĺňajú inštruktívne ilustrácie.

Úryvok z knihy

Správny výber potravín okrem iného ovplyvňuje vašu schopnosť otehotnieť, takže ak čítate túto knihu a plánujete mať dieťatko, robíte dobre. Zdravá výživa vám rovnako dopomôže k bezproblémovému tehotenstvu a po pôrode k rýchlejšiemu návratu do pôvodnej kondície.“

Z predhovoru Jonnyho Bowdena

Vedci zistili, že stravovanie matky počas tehotenstva zanecháva trvalé následky na jej dieťati. Konzumácia zdravej potravy počas gravidity môže pomôcť vášmu dieťaťu vyhnúť sa riziku alebo redukovať riziko na vznik mnohých ochorení vrátane niektorých najčastejších príčin úmrtí vo svete, ako sú ochorenia srdca, rakovina a diabetes.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 320
Rozmer: 203 x 254 mm
Hmotnosť: 795 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89379-31-6
Rok vydania: 2010
Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Recenzia

V tehotenstve sa až príliš často zameriavame na to, čo nemôžeme jesť. Táto výborne spracovaná kniha je iná, lebo nám predstavuje jedlá, ktoré sú zdravé, dostupné a chutné. Sú vhodné pre každého bez ohľadu na vkus či výživové potreby.

Robin Elise Weissová, autorka knihy Čakáme bábätko