Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


5 dní – a váš tínedžer bude iný

Kevin Leman

Na sklade < 5 kusov

Možno sa práve nachádzate v období, kedy si často povzdychnete nad správaním vášho tínedžera. Keby to končilo vždy len povzdychom, bol by to ten lepší prípad. Mnohí z vás zažívajú každodenné konflikty, beznádej a frustráciu z pocitu, že celá vaša doterajšia výchova nepadla na úrodnú pôdu. Padla! Nezúfajte, nestrácajte nádej a hlavne zmysel pre humor. 

V knihe „5 dní - a váš tínedžer bude iný“ nájdete množstvo rád, ako sa stať múdrymi rodičmi, ako reagovať v napätých situáciách a kedy treba vytiahnuť eso z rukáva. Sebakontrola je najdôležitejšia vlastnosť úspešných rodičov. Ak chcete, aby ju získali vaše deti, musíte ju najskôr mať aj vy. Osvojiť si túto vlastnosť je často veľká výzva, ale keď sa vám to podarí, stojí to za to.

9,50
Kúpiť

O knihe

Kniha je nepostrádateľným pomocníkom pre všetkých rodičov, ktorí majú doma tínedžera. Ukazuje vám, ako docieliť, aby s vami váš tínedžer komunikoval, aby vám rozumel, a aby veril, že rozumiete vy jemu alebo sa o to aspoň pokúšate. Autor poskytuje 5 tipov, ktoré by mali uchrániť vašu autoritu pred neočakávanými reakciami vášho dospievajúceho dieťaťa. Naučte svojho tínedžera základné pravidlá férovej hádky, aby sa vaše výmeny názorov niesli v duchu úcty a rešpektu. Dozviete sa, čo by malo vedieť dospievajúce dievča o dospievajúcom chlapcovi a naopak. V knihe nájdete zoznam stratégií, ktoré naozaj fungujú.

Úryvok z knihy

V dnešnom svete dospievajúci dostávajú veľmi veľa vecí zadarmo, a majú preto sklony očakávať za všetko odmenu. Ak však váš tínedžer má byť skutočne súčasťou vašej rodiny, aj on musí „pracovať za jedlo“, zúčastňovať sa na chode domácnosti, upratovať si izbu, vynášať smeti, byť prívetivý k malej sestričke, skočiť po niečo, čo rodičia potrebujú atď.

Domácnosť nie je miestom, kde si jeden človek môže vyložiť nohy, oddychovať a vyspávať, kým ostatní okolo neho majú plné ruky práce. Nie je to hotel s chyžnou, ktorá sa postará o posteľnú bielizeň, prinesie jedlo na podnose, a neprekáža jej, ak jej potom špinavé taniere vyložíte pred dvere.

Domov je miestom, kde sú si všetci členovia rodiny rovní, panuje medzi nimi úcta, a každý z nich prikladá ruku k dielu.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná 
Počet strán: 280
Rozmer: 148×210 mm
Hmotnosť: 270 g
Jazyk: slovenský 
ISBN: 978-80-8156-004-0
Rok vydania: 2013
Vydavateľ: Porta libri