Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa

Kevin Leman

Na sklade < 5 kusov

Záchvaty zlosti, bitky v aute, nevhodný slovník, vyrušovanie na hodine, vzdor, papuľovanie, klamanie, fňukanie a s tým súvisiaca bezradnosť pri výchove. Aj vy dennodenne zažívate rovnaký pocit a hľadáte návod, ako to zmeniť? Odpovede na desiatky najpálčivejších rodičovských tém i to, ako si pripraviť akčný plán, aby ste dokázali nasmerovať svoje deti na tú správnu cestu nájdete v tejto knižke. Zistíte tiež, že budovať vzťah so svojimi deťmi je základ, pretože bez vzťahu žiadne pravidlá nebudú účinné.

8,90
Kúpiť

O knihe

Kniha so zameraním na budovanie vzťahov s deťmi, vám pomôže vymyslieť stratégiu, ako byť pripravený na akékoľvek zlé či nevhodné správanie, neočakávanú reakciu i zdanlivo nezvládnuteľnú situáciu. Naučíte sa, prečo je dôležitejšie deti povzbudzovať a nie chváliť, prečo je dôležité ísť deťom príkladom, prečo je nevyhnutné byť dôsledným a pod. Uvedomíte si, že nevhodné správanie vášho dieťaťa je signál, že potrebuje vašu pozornosť a váš vzácny čas.

 

 

Úryvok z knihy

Vaše dieťa pozoruje, aký je váš postoj, správanie a charakter. Ak sa doma správate inak, ako keď ste mimo domu, vaše dieťa bude prvé, kto si všimne, že pred ľuďmi tam vonku sa hráte na niekoho iného, kým v skutočnosti ste. To, že jednu vec hovoríte a druhú urobíte, vytvára pôdu pre vzájomnú neúctu vo vašej rodine. Snažte sa o dôslednosť a pokojné, rozumné správanie. Ak chcete, aby vás vaše dieťa malo v úcte, musíte mať v úcte aj vy jeho. Rešpekt je obojstranná cesta. Ak vás vaše dieťa nerešpektuje, najskôr sa pozrite na seba, či vy nie ste sčasti dôvodom tohto problému. Problémy s rešpektom totiž väčšinou pramenia z postoja, správania a charakteru jedného alebo oboch rodičov. Aby ste svoje dieťa prinútili k tomu, aby vás malo v úcte, musíte byť ochotní zmeniť svoje správanie k ľuďom vo vašom osobnom živote. 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 236
Rozmer: 148 x 210 mm
Hmotnosť: 210 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89067-53-4
Rok vydania: 2009
Vydavateľstvo: Porta libri