Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Ako hovoriť, aby nás tínedžeri počúvali

Adele Faber, Elaine Mazlish

Veľa rodičov sa díva na dospievajúce deti druhých s nepochopením a možno až s odsúdením. Je to ale často len do doby, kedy sa ich vlastné deti stanú tínedžermi. Toto neľahké obdobie, ktoré sa u niekoho prejavuje podráždenosťou a ignoranciou a u iného totálnou izoláciou a uzatvorením sa do vlastného sveta, zaskočilo nejedného rodiča. Táto kniha poskytuje veľmi účinné rady, ktoré už vyskúšalo veľa rodičov a vychovávateľov na celom svete. V knihe nájdete ukážky dialógov, ktoré Vám pravdepodobne pripomenú situácie, ktoré sami zažívate. Autorky radia nielen rodičom, ako komunikovať s deťmi v dospievajúcom veku, aby sa medzi nimi a dospelými obnovila dôvera a vzápätí i rešpekt.

9,99
Vypredané

O knihe

V knihe nájdete:

  • Ako sa vcítiť do pocitov vášho dospievajúceho dieťaťa a ako nezosmiešňovať jeho názory, nech už sú akékoľvek.
  • Ako rozprávať, aby vás deti chceli počúvať, aby vám dôverovali a aby sa s vami chceli podeliť o svoje radosti i starosti.
  • Ako sa naučiť riešiť krízové situácie.
  • Ako pochváliť a ako pokarhať dieťa, aby k vám nepociťovalo hnev.
  • Ako sa vyvarovať sarkastickým narážkam a naopak, ako riešiť situácie humornou cestou
  • Ako viesť dieťa k zodpovednosti a ako ho naučiť vnímať spätnú väzbu.
  • Ako naučiť dieťa pracovným návykom a dodržiavať dané pravidlá.
  • Ako priebežne rozprávať s dieťaťom o alkohole, drogách a o sexe.

Úryvok z knihy

„Žiadne rýchle rady neexistujú,“ povedala som. „Nie u tínedžerov. Nemôžete ich uchrániť pred všetkými nástrahami dnešného sveta. Ani ich ušetriť emočného boja ich dospievajúcich rokov alebo ich zbaviť pop kultúry, ktorá ich bombarduje neužitočnými správami. Ale ak doma vytvoríte klímu, kde sa dieťa bude cítiť dobre a otvorí sa so svojimi pocitmi, je vaľká šanca, že bude aj viac vnímavé tomu, čo hovoríte vy. Bude ochotnejšie uvažovať nad vašou dospeláckou perspektívou. Bude ľahšie akceptovať vaše zákazy. Bude pravdepodobne viac chránené vašimi hodnotami.“

Podrobnosti

Väzba: brožovaná 
Počet strán: 168 strán
Rozmer: 168×225 mm
Hmotnosť: 312 g
Jazyk: slovenský 
ISBN: 978-80-566-0821-0
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Limdeni

O autorovi

Medzinárodne uznávané odborníčky na komunikáciu medzi dospelými a deťmi. Za svoju dlhoročnú prácu si získali, okrem mnohých ocenení, vďačnosť rodičov a obdiv odbornej verejnosti.