Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili

Adele Faber, Elaine Mazlish

Na sklade > 5 kusov

Chodili ste radi do školy? Vymenili by ste učenie za čas strávený s kamarátmi? Vaše deti sú na tom úplne rovnako. S povinnosťou chodiť do školy sa nakoniec zmieria, horšie to môže byť s dosahovaním lepších študijných výsledkov. Chcete, aby deti prehodnotili zodpovednosť za svoje výsledky? Naučte sa získať ich pozornosť, keď im niečo vysvetľujete. Posilnite ich vnútornú motiváciu, aby sa sami chceli učiť, veďte ich k sebadisciplíne a sebakontrole. Nezabudnite svoje alebo zverené dieťa chváliť a naučte sa opatrne zaobchádzať s kritikou. V tejto knihe sa zoznámite so stratégiami v komunikácii, ktorým možno každodenne čelíte- či už ste rodič, učiteľ alebo vychovávateľ.

7,99
Kúpiť

O knihe

V knihe sa zoznámite so siedmymi zručnosťami, ktoré podnietia dieťa k spolupráci. Prečítajte si o úskaliach trestov a dozviete sa o nových alternatívach, ktoré vedú k sebadisciplíne. Autorky vám poradia, ako sa naučiť riešiť problémy spoločne a ponúknu vám šesť krokov, ako podporiť detskú kreativitu a zodpovednosť. Vysvetlia vám, ako môže chvála prospieť, a naopak, kritika ublížiť a ako svoje dieťa oslobodiť od jeho role, ktorá pre neho môže byť zväzujúca. Akú úlohu hrá spolupráca medzi rodičom a učiteľom? V knihe nájdete veľa otázok a príbehov rodičov na všetky spomenuté témy.

Úryvok z knihy

Otázky rodičov

Niekedy sa stane, že môj sedemročný chlapec Billy dostane záchvat zúrivosti, keď robí domáce úlohy. Keď sa mu nepodarí prísť na správny výsledok, vytrhne papier zo zošita, pokrčí ho a hodí na zem alebo zlomí pero a zahodí ho preč. Dá sa niečo s týmito náladami/stavmi/rozpoložením robiť?

Billy potrebuje rodiča alebo niekoho, kto mu pomôže identifikovať jeho pocity a vysporiadať sa s nimi. Potrebuje, aby mu niekto povedal: „To dokáže človeka pekne naštvať, keď sa mu nepodarí nájsť správnu odpoveď! Človek má potom chuť roztrhať a rozbiť všetko, čo mu príde pod ruku. Až sa budeš nabudúce zase cítiť podobne ako teraz, tak zavolaj: ‘Mami, mám zlooosť!! Pomôžeš mi?‘ Potom sa pokúsime na niečo prísť spoločne.“

Podrobnosti

Väzba: brožovaná vazba
Počet strán: 200 stran
Rozmer: 167×225 mm
Hmotnosť: 360 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-264-0578-8
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: CPRESS

O autorovi

Medzinárodne uznávané odborníčky na komunikáciu medzi dospelými a deťmi. Za svoju dlhoročnú prácu si získali, okrem mnohých ocenení, vďačnosť rodičov a obdiv odbornej verejnosti.