Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Ako vychovávať dievčatá

James Dobson

Na sklade < 5 kusov

Tlak rovesníkov. Poruchy príjmu potravy. Rozhodnutia o vzťahoch, láske a sexe. Škola a vzdelanie. Životné ciele a ako ich dosiahnuť. Toto sú len niektoré otázky, ktoré dnešné dievčatá riešia. Ako sa vám, rodičom, darí viesť svoju dcéru na jej ceste od dievčatka k žene? Učíte ju robiť dobré rozhodnutia? Možno sa ešte len hrá, alebo je práve uprostred bláznivých tínedžerských rokov - vie vždy, že je vašou milovanou dcérou?

Zľava 69,909,31
Kúpiť

O knihe

Máte dcéru? Možno máte aj nasledovné otázky:.

 

  • Ten, kto hovorí, že „dievčatá sú dobručké a zlatučké“, nikdy nestretol moju dcéru. Čo s ňou mám robiť?
  • Moja dospievajúca dcéra je na emocionálnej hojdačke. V jednu chvíľu je veselá, no o pár minút zmení náladu, stiahne sa a nebaví sa s nami. Je to v poriadku?
  • Som mama a chcem byť najlepšou priateľkou svojej dcéry. Prečo to nefunguje tak, ako som si predstavovala?
  • Aký vplyv má na dcéru, jej vývoj a rozhodnutia jej vzťah s otcom?
  • Môže mi pri výchove mojej dcéry pomôcť kresťanská viera?

Úryvok z knihy

Čo potrebuje dievča od svojich rodičov, keď je v jej živote všetko obrátené hore nohami?, Odpoveďou je, v skratke, intenzívnejšia väzba, nie naopak. Dokonca aj vtedy, keď sa zdá byť najmenej hodná lásky, potrebuje lásku a blízkosť svojej matky a svojho otca. Potrebuje, aby boli takí pokojní, dospelí a „rodičovskí“, ako je to len možné. V tomto vzťahu nie je miesto pre neovládajúceho sa, kričiaceho, zmäteného a vystrašeného dospelého. To, čo je zúfalo potrebné, je hlas rozumu, dokonca aj v prípade dieťaťa, ktoré sa javí ako totálne bez rozumu. Viem, že takáto rada sa ťažko prijíma a ešte ťažšie aplikuje, pretože pubescentné dievča dokáže človeka vytočiť do nepríčetnosti. Ale pre ňu je charakteristické, že má nízky stupeň sebaovládania a určite nepotrebuje mamu, ktorá má rovnaký problém. Tých desať až dvadsať percent tínedžeriek, ktoré sú v pretrvávajúcim štádiu krízy, potrebuje všetku stabilitu, ktorú im môže dať ich rodina. Podivné impulzy ich nabádajú, aby robili veci, ktoré nedávajú racionálnemu mozgu zmysel, a mnohé z nich nedokážu ovplyvniť spôsob, akým reagujú.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 256
Rozmer: 148 x 210 mm
Hmotnosť: 232 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89067-63-3
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Porta libri

O autorovi

Dr. James C. Dobson, jeden z najuznávanejších amerických psychológov, je zakladateľom a prezidentom Focus on the Family, organizácie zameranej na pomoc manželstvám a rodinám. Štrnásť rokov prednášal na katedre pediatrie na Southern California School of Medicine a sedemnásť rokov... viac o autorovi