Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Zuzana Kubašáková

Zuzana Kubašáková sa narodila v Banskej Bystrici. Vyštudovala anglický jazyk a literatúru v kombinácii s históriou. V minulosti profesionálne hrávala basketbal a veľa cestovala. Je manželkou a matkou dvoch detí a vášnivou fotografkou. Písať začala na materskej dovolenke so svojím synom a píše dodnes.

Škriatok v pyžamku (Taktik, 2016) bol jej prvý rukopis, ktorý sa postupne sformoval do knižnej podoby a zaujal originálne spracovanými rozprávkami, ktoré opisujú každodenné situácie malých detí. Za prvý rok Škriatok v pyžamku vypredal 5000 kusový náklad, čo bolo na neznámu a debutujúcu autorku veľmi pekné číslo. 

Víla zo šatôčky (Taktik, 2018) je voľné pokračovanie Škriatka v pyžamku a narodila sa vďaka podpore čitateľov, ktorí si obľúbili Škriatka v pyžamku a dožadovali sa pokračovania. Námety na rozprávky čerpala autorka z vlastných skúseností pri výchove svojich detí, ako aj zo skúseností iných rodičov. Niektoré témy v rozprávkach konzultovala so špecialistami v danej oblasti (detský pediater, logopedička). Do tretice pribudla ešte jedna knižka, ktorá uzatvorila sériu krátkych obľúbených rozprávok -  Škriatok, Víla a Hviezdička (Taktik, 2020). Všetky tri knihy boli preložené aj do českého jazyka a do dnešného dňa sa z celej série predalo niekoľko desiatok tisíc kníh. 

Na autorkinom konte nájdete aj drobnú knižku Soplík Lolík (D.T. Studio, 2018) o hygiene a čistote detského nošteka ako aj beletrizujúce poviedky úspešných slovenských športovcov pod názvom Víťaz je v každom z nás (Taktik, 2019).