Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Bábätko alebo manžel?

Ian Kerner, Ph.D., Heidi Raykeil

Na sklade > 5 kusov

Po príchode dieťatka sa partnerský život ocitá v krízovom období. Titul Bábätko alebo manžel? predstavuje vo vzťahu záchranné koleso, ktoré prostredníctvom vedeckých výskumov, rozhovorov a osobných skúseností manželských párov privádza čerstvých rodičov späť k pocitom zamilovanosti a sexuálnej spontánnosti.

Zľava 1011,9010,71
Kúpiť

O knihe

Podľa autora bestsellerov Iana Kernera, Ph.D., a mamy Heidi Raykeil je naozaj možné mať skvelý milostný život a byť skvelým rodičom súčasne. Hoci Ian a Heidi často nazerajú na vec z úplne inej perspektívy, vždy sa zhodnú na tom, že na sexe záleží ... a veľmi. Je to lepidlo, ktoré drží páry pokope a dáva pozor na to, aby sa z milencov postupne nestali spolubývajúci a spoluvychovávatelia.

Kniha Bábätko alebo manžel? vtipne  a úprimne pomáha rodičom vyriešiť túto tabuizovanú tému a vrátiť ju presne tam, kam patrí – so spálne.

Úryvok z knihy

Čo chcú oteckovia, aby vedeli mamičky

Ak nám neustále hovoríte, že niečo dostatočne nečistíme alebo zle prezliekame bábätko, a vy ho potom prezlečiete vo chvíli, keď si myslíte, že sa nepozeráme, strácame motiváciu vám pomôcť. Komunikujte s nami, ukážte nám, ako by ste to mali rady urobené, a potom sa zamyslite nad tým, že by ste nás to mohli nechať po troche skúšať. Ak chcete skutočného partnera, nezaobchádzajte s nami ako s deťmi. Ak potrebujete pomoc, požiadajte o ňu a urobte to spôsobom, ktorý je milý a namieste. Šance sú, budeme vnímavejší a budete sa diviť, prečo ste to takto neurobili už dávno.

A, prosím, majte na pamäti: niekedy môže byť chaos dobrý. Nedbanlivosť môže byť sexi. Viem, že si myslíte, že to znie bláznivo, ale možno to, čo potrebujete, je len trochu zmätku a neporiadku v našom živote. A teraz nehovorím o špinavom riade. Hovorím o rytme nášho života. Keď sme sa stali rodičmi, všetko padlo do rutiny. Prečo sme sa obťažovali so svadobnými sľubmi? Mali sme len prečítať naše príslušné zoznamy povinností. Práve teraz život vyzerá ako jedna obria fuška, s množstvom menších fušiek.

Prečo sú domáce práce dôležité

Zo začiatku sa môže zdať, že zapojiť deti do chodu domácnosti vám skôr prácu pridá, ale priblížite sa k rodičovstvu, po akom túžite. Nielenže postupne znížite svoju záťaž, ale naučíte deti praktickým, úctu vzbudzujúcim zručnostiam, ktoré budú využívať po celý zvyšok svojho života.

Je v tom však aj niečo viac. Keď deti pochopia, že sú právoplatnými členmi rodinného „tímu“, celú rodinu to len viac spojí. Nielenže zo svojich úspechov získajú sebadôveru, ale začnú obdivovať aj prácu svojich rodičov.

Ako prideliť domáce práce

Množstvo rodičov, s ktorými sme sa zhovárali, boli prekvapivo nervózni, keď mali svojim deťom zadávať domáce úlohy. Prevalcovalo ich to množstvo „metód“, ktoré je potrebné na robenie domácich prác. Neustále zvažovali, čo funguje najlepšie a mali hrôzu z argumentov, o ktorých predpokladali, že ich deti použijú, aby tú prácu robiť nemuseli.

Problém sa odstráni, ak sú domáce práce prezentované ako pravidelná a očakávaná súčasť dospievania. Nerobte si starosti, ak sa vaše deti zdráhajú naskočiť do rozbehnutého vlaku. Len máloktoré dieťa by skákalo od radosti, keď ho požiadate, aby si upratalo izbu alebo vyprázdnilo umývačku.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 240
Rozmer: 134 x 207 mm
Hmotnosť: 295 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8111-153-2
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: NOXI