Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Baltazárove knihy

Katarína Kordíková

Na sklade < 5 kusov

Myslíte si, že knihy nemôžu hovoriť? Presvedčte sa o tom v nadčasovom príbehu, ktorý chytí za srdce všetky deti, ktoré veria na zázraky. Baltazárove knihy sú pre všetkých detských čitateľov, ktorí veria, že sny sa plnia. Napätie, tajomstvo a sila priateľstva vám ukážu, že všetko je možné. Rukopis zvíťazil v literárnej súťaži Hľadá sa slovenský Andersen.

Knižka je vhodná pre deti od 7 rokov.

Zľava 610,9010,25
Kúpiť

O knihe

Jedenásťročný Alan sa ocitne v zložitej situácii. Vysloví želanie, ktoré mu navždy zmení život. Ocitne sa v minulosti, získa nových kamarátov a odhalí tajomstvo starého kníhkupectva. Alanovi sa potvrdí stará známa pravda, že nič nie je nemožné, ba priam všetko je možné. Daj si pozor na želania, lebo zo snov sa často stane skutočnosť!

 

Úryvok z knihy

„V škole sme rátali takéto príklady už pred dvoma rokmi,“ bral do ruky kriedu Alan. „Ak mi poviete, čo sa stalo krave, hravo vám to vyrátam,“ ponúkol sa.

Valérovci sa po sebe pozreli a Vilo kývol hlavou na Mateja. Ten začal váhavo rozprávať: „Našej mamke je nedobre. Nemôže z postele. Medicína stojí veľa. Tak sme chceli školníkovu kravu naučiť triky a vybrať od deciek dáke drobné,“ zakončil malý Matej.

„A maľovať ju bol môj nápad,“ šibalsky dodala Gréta. „Len bez červenej to nie je celkom ono!“

Alan akurát dorátal rovnicu a dvakrát spokojne podčiarkol výsledok. V hrudi sa mu rozlial zvláštny hrejivý pocit a s chápavým výrazom na tvári sa otočil s súrodencom.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 52
Rozmer: 178 x 255 mm
Hmotnosť: 297 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8180-061-0
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: TAKTIK

O autorovi

Katarína Kordíková sa narodila v Košiciach. Počas štúdia na vysokej škole sa aktívne venovala írskemu tancu a po skončení štúdia odišla do Dublinu. Tam sa dostala do profesionálneho írskeho súboru, s ktorým pretancovala Francúzsko a ďalšie... viac o autorovi