Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Na sklade < 5 kusov

Počas uplynulých päťdesiatich rokov sa zásady rodičovstva zmenili, ale príprava na rodičovstvo sa nezlepšila. Rodičia majú tendenciu vychovávať svoje deti podobne, ako boli sami vychovávaní. Moderní rodičia majú rovnaké ciele ako rodičia minulých storočí, a to vychovať svoje deti tak, aby z nich vyrástli zodpovední a sebavedomí dospelí. Avšak, staré postupy nefungujú tak, ako by sme potrebovali.

 

Zľava 1019,9917,99
Kúpiť

O knihe

Táto kniha je dnes ešte aktuálnejšia, ako v čase, keď bola napísaná. Nikdy si rodičia neboli istí, ako vychovávať svoje deti tak, aby sa z nich stali skutoční dospelí. Avšak v dnešnej dobe je zmätok rodičov väčší než kedykoľvek predtým. Tento výnimočný sprievodca výchovou je určený pre všetkých rodičov, ktorí si chcú utvoriť dôsledný prístup k výchove detí vo vrelom a starostlivom prostredí.

Úryvok z knihy

Ak deti neustále opravujeme, nielenže získajú dojem, že stále robia chyby, ale môžu získať strach, že sa dopustia chyby. Takýto strach vedie k neochote niečo robiť, pretože by to mohli spraviť chybne. Strach ich môže tlačiť tak veľmi, že strácajú schopnosť fungovať. Získavajú dojem, že pokiaľ nie sú perfektné, nestoja za nič. Avšak dokonalosť je nesplniteľný cieľ a snažiť sa oň zriedkavo vedie k zlepšeniu, ale oveľa častejšie vedie k tomu, že sa dieťa v beznádeji úplne vzdá.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 293
Rozmer: 151 x 208 cm
Hmotnosť: 390 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-970869-0-9
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: Adlerovská Psychoterapeutická spoločnosť