Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Dobrodružstvá ducha Fridolína

Beatrica Čulmanová

Na sklade > 5 kusov

Na vysokom brale stojí starý, majestátny hrad. Kedysi dávno v ňom žil mocný kráľ Hugo so svojou rodinou. Zlý čarodejník ich však začaroval a odvtedy žijú na vlastnom hrade ako duchovia... Rozprávková knižka pre najmenších z pera slovenskej autorky prináša malým čitateľom dobrodružstvá roztopašného ducholíka. Veselé i poučné príbehy sprevádzajú pútavé ilustrácie, ktoré vtiahnu detského čitateľa do rozprávkového sveta. 

Knižka je vhodná pre deti od 4 rokov.

Zľava 610,9010,25
Kúpiť

O knihe

Malý nezbedník Fridolín je duch. Býva v starobylom hrade s ockom Hugom a mamkou Margarétkou. Zoznámi sa s ducholienkou Leontínkou, ba i s bludným duchom Bonifácom. Objaví tajomný poklad, zažije pravé Vianoce a veľa ďalších dobrodružstiev. 

Chcete vedieť, kto je vežový mužíček? Zaujíma vás, či dokáže Fridolín lietať cez steny? Čo sa stane s duchom, ktorý často privoniava v komíne? Ako oslavujú duchovia Deň detí? Zoznámte sa s duchom Fridolínom a dozviete sa omnoho viac.

Úryvok z knihy

Odrazu, kde sa vzal, tu sa vzal, začal okolo neho poletovať malý škodoradostný netopier. „Ty si duch? Aký si čudný!“ s pohŕdaním na neho zazeral. „Prečo čudný?“ urazil sa Fridolín. „Lebo prechádzaš iba cez kľúčové dierky! Ty asi nebudeš čistokrvný duch, však? „Čistokrvný duch? To je aký?“ bol zvedavý ducholík. „Naozajstný! Ty sa iba hráš na ducha. Lebo keby si bol pravý, vedel by si prejsť cez stenu aj cez hrubočizný múr!“ odvrkol netopier a odletel.

Fridolín smutne priletel za ockom Hugom a rozpovedal mu, koho stretol v pivnici a čo sa dozvedel. „Nič si z toho nerob, synček, my predsa sme naozajstní duchovia! Nevadí, že nevieme prechádzať cez steny. Zato vieme iné veci,“ usmial sa duch Hugo na svojho syna.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 78
Rozmer: 178 x 255 mm
Hmotnosť: 395 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8180-069-6
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: TAKTIK

O autorovi

Beatrica Čulmanová sa narodila v Modre. Svoje detstvo strávila v malom meste, kde sa rada hrávala v zámockom parku.  Celým jej životom ju sprevádzajú detské knižky, ktoré ešte aj dnes má položené na nočnom stolíku.  Miluje chrtov, kosatky, helikoptéry a... viac o autorovi