Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Na sklade < 5 kusov

Dvojnásobné problémy, dvojnásobná radosť. Narodenie dieťaťa je udalosť, ktorá zmení život každému, ale narodenie dvojčiat prináša jedinečnú kombináciu radosti a starostí. 

Zľava 2011,909,52
Kúpiť

O knihe

Kniha vám poskytne všetky potrebné informácie na získanie sebadôvery pri pôrode a výchove dvojčiat spolu so vzrušujúcimi príbehmi a s množstvom overených praktických rád. Ponúka všetko, čo by ste mali vedieť:

  • o jedení za troch a starostlivosti o seba počas tehotenstva,
  • o preventívnych prehliadkach, vyšetreniach a pôrode,
  • o tom, čo skutočne potrebujete nakúpiť,
  • o dojčení, kŕmení z fľaše a odstavovaní,
  • o vývoji bábätiek,
  • o získaní potrebnej podpory.

Úryvok z knihy

Vytváranie vzťahu s dvoma deťmi

Ako viacnásobná mama budete zrejme prežívať zmiešané emócie pri slovách odborníkov či matky jedného dieťaťa o dôležitosti vytvárania vzťahu v prvých minútach, hodinách a dňoch po narodení.

Ťažko predpokladať, že vzťah s dvojčatami nadviažete rovnako rýchlo ako po pôrode jediného dieťaťa, lebo na každé bábätko budete mať podstatne menej času.

Pravdepodobne nedokážete mať zrakový kontakt s oboma deťmi naraz, ani si ich privinúť tak, aby ste obe deti mohli mať pri srdci, ale uvedomte si, že vaše dvojčatá majú nielen vás, ale aj seba navzájom. Na vytvorenie osobitého celoživotného vzťahu s oboma deťmi môžete však veľa urobiť.

Keď sa spočiatku budete cítiť ochromená, je to absolútne v poriadku. Vzťah s deťmi si vytvoríte počas každodennej starostlivosti o ne, keď k nim budete láskavá a starostlivá a keď sa postaráte, aby boli vždy nakŕmené, čisté a opatrené.

Podrobnosti

Väzba: tvrdá
Počet strán: 128
Rozmer: 175 x 225 mm
Hmotnosť: 338 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-551-3385-0
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Ikar

O autorovi

Dr. Carol Cooperová je spisovateľka a komentátorka, pôsobí ako rodinná lekárka a je matkou troch synov vrátane dvojčiat. Pracuje ako poradkyňa rodinného lekárstva v britskom Združení dvojplodových a viacplodových pôrodov a vyučuje na Imperial College Medical School.... viac o autorovi