Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Jak vychovat děti a nepřijít o rozum

Kevin Leman

Na sklade > 5 kusov

Ako mám svojim deťom prejavovať lásku? Ako im mám prejavovať úctu? Ako ich môžem viesť k zodpovednosti za ich vlastné jednanie? Ako ich prinútiť k tomu, aby robili to, čo si myslím, že by robiť mali bez toho, aby som sa uchýlil k verbálnemu či dokonca fyzickému násiliu? A čo telesné tresty? Sú nutné? Do akej miery? Ako často?

Autor vás chce zoznámiť s „disciplínou, ktorú učí sám život“. Jedná sa o dôsledný, rozhodný a úctivý spôsob, ako môžu rodičia milovať a zároveň potrestať svoje deti. Kázeň, ktorú učí sám život, volí správny smer medzi autoritárskou výchovou na strane jednej a prílišnou toleranciou na strane druhej. Poskytuje deťom možnosť voľby, ale súčasne od nich vyžaduje zodpovednosť.

 

Zľava 59,559,07
Kúpiť

O knihe

V knihe nájdete:

Sedem princípov, ktoré učí sám život: 

  1. Uplatňujte nad svojimi deťmi zdravú autoritu
  2. Apelujte na deti k zodpovednosti za ich správanie
  3. Nech vaše deti učí sám život
  4. Dávejte prednosť činom pre slovami
  5. Trvajte na svojich rozhodnutiach, ale nie za každú cenu
  6. Vzťahy sú dôležitejšie než pravidlá
  7. Žite v súlade so svojimi hodnotami

Úryvok z knihy

Kdykoli začne dítě jednat mocensky či účelově, připomeňte si, že se pouští na novou průzkumnou expedici. Učí se, jak to v životě chodí. Pokud mu jeho mocenské hry procházejí, nabývá přesvědčení, že k životu patří maximální manipulace tatínkem a maminkou. Pokud mu ale jeho mocenské hry nic dobrého nepřinášejí, pochopí život jinak. Naučí se, že v životě jsme zodpovědní za své jednání a že nepřijatelné jednání se nám nevyplácí.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 200 stran
Rozmer: 137 x 205 mm
Hmotnosť: 240 g
Jazyk: český
ISBN: 978-80-7255-241-2
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: Návrat domů