Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Jak z dětí vychovat šťastné dospělé

Na sklade < 5 kusov

Čo môžete urobiť preto, aby z vášho dieťaťa vyrástol šťastný dospelý? Začnite hneď od začiatku. Hlaďte svoje novorodeniatko, usmievajte sa naň. Je nesporné, že malé deti potrebujú stimuláciu, aby sa mohli dobre vyvíjať. Veľmi dôležitá je aj rodinná atmosféra, ktorá povzbudzuje dieťa k uvažovaniu. V prvých rokoch života sa osobnosť dieťaťa vyvíja oveľa rýchlejšie v porovnaní so zvyškom života. Tiež by ste si priali, aby vaše deti ľahšie prekonávali záťažové situácie, mali chuť objavovať, tvoriť a učiť sa lepšie orientovať?

 

Zľava 510,339,81
Kúpiť

O knihe

V tejto knihe nájdete výsledky najnovších výskumov ľudského mozgu z oblasti rozvoja osobnosti. Dozviete sa tipy, ako pre svoje dieťa môžete vytvoriť podnetné prostredie, ako ho môžete povzbudzovať, ako sa s ním hrať a ako mu odpovedať na jeho všetečné otázky.

V knihe nájdete 400 praktických tipov a hier, pomocou ktorých u svojich malých detí podporíte rozvoj osobnostných kompetencií.

Úryvok z knihy

Řeč je předpokladem našich vzpomínek. Potřebujeme ji, abychom své prožitky dokázali vyjádřit slovy a poté je uchovat v paměti. Vývoj naší osobnosti však začíná dlouho předtím, než se začínáme učit mluvit. Protože ale dítě v takto raném věku dosud nedisponuje schopností mluvit, jeho první zkušenosti se ukládají v jeho těle a v těch oblastech mozku, které odpovídají za regulaci tělesných a emočních procesů; a ukotvují se tu tak hluboce a tak pevně, že nezřídka určují celý jeho další život – mnohem trvaleji, než jsme si dosud mysleli.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 208
Rozmer: 167×225 mm
Hmotnosť: 390 g
Jazyk: český
ISBN: 978-80-251-3311-8
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: CPress