Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Klub nerozbitných detí

Slávka Kubíková

Na sklade < 5 kusov

Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Na rozdiel od prekladov americkej výchovnej literatúry je to kniha šitá na mieru slovenským rodičom. Vychádza z medicínskych a psychologických štúdií a je doplnená o rozhovory so slovenskými expertmi. Každý z nich je autoritou v jednej z dôležitých oblastí, ktoré potrebujeme rozvíjať u našich detí. Aby zvládli náročnú dobu, v ktorej budú žiť. Aby sa stali nerozbitnými.

Zľava 613,8012,97
Kúpiť

O knihe

Vzťahy. Hranice. Charakter. Pohyb a voľná hra. Knihy. Hudba. A podstatne menej technológií. Sedem dôležitých vecí, ktoré potrebujeme dať deťom, aby z nich vyrástli spokojní a charakterní ľudia. Veci, o ktorých táto kniha tvrdí, že ich dnešné deti naliehavo potrebujú, sú protiprúdové. V bežných rodinách sa im veľký význam neprikladá. Posunúť ich z okraja do centra výchovy nebude ľahké. Od rodičov to bude vyžadovať kus hrdinstva.

No táto kniha je aj o čase. Vzácnej a rýchlo sa míňajúcej komodite, ktorej máme všetci len obmedzené množstvo. My aj naše deti. Čas, ktorý trávia s nami, sa síce niekedy neuveriteľne vlečie, v skutočnosti je ale prikrátky.

Úryvok z knihy

Obrazovky sú tak extrémne lákavé, že čokoľvek povolíte v jeden deň, dieťa si to isté bude pýtať na druhý deň. A akúkoľvek neistotu rodiča využije na to, aby si vyžobralo viac. Preto je fajn mať namiesto neistoty jasné a jednoznačné pravidlá, ako si želáme, aby to v našej rodine bolo. Koľko a čoho si myslíme, že je vhodné, aby naše deti pozerali, hrali, internetovali. Tieto pravidlá musia byť jasné nám aj deťom a je dôležité sa ich držať a vymáhať ich.

Ako to vždy pri pravidlách býva, je podstatné vysvetliť aj to, prečo ich máme. Debata o rizikách by mala byť niečím, čo vaše dieťa neabsolvuje len raz, a tým sa to považuje za vybavené, ale dialóg, ktorý prebieha stále – ako dieťa rastie, vieme mu tie problémy viac a viac objasňovať.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 308
Rozmer: 140 x 206 mm
Hmotnosť: 505 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89994-00-7
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: POSTOJ MEDIA, s.r.o.