Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Menej je viac – Minimalistické rodičovstvo

Christine Koh, Asha Dornfest

Na sklade < 5 kusov

Aplikujte princíp minimalistického rodičovstva na svoju rodinu. Nachádzame sa v dobe, keď je vychovávanie detí založené na princípe viac: viac odborných rád, viac rýchlosti, viac strachu zo zodpovednosti a viac strachu o bezpečnosť, a oveľa viac rozhodnutí, ktoré treba spraviť ohľadom výchovy, výživy, ale aj zábavy. Výsledok? Vyťažení, zmätení rodičia a deti zahltené detailným programom a neustálou výchovou. Christine Koh a Asha Dornfest ponúkajú nový spôsob rodičovstva, ktorý vás oslobodí od celého tohto „humbuku“ pri výchove. Spoznajte minimalistické rodičovstvo.

Zľava 1014,9013,41
Kúpiť

O knihe

Autorky ukážu ako si v rodine stanoviť jedinečné hodnoty a priority, a ako zistíte, ktoré činnosti, veci, informácie, ale aj ľudia si zaslúžia miesto vo vašich životoch. Kniha už v úvode poukáže na význam minimalistického prístupu pri výchove, ktorý vychádza z vlastných skúseností autoriek. A tak vedú rodičov k minimalizmu pomocou praktických tipov ako lepšie plánovať, upratovať domácnosť, zjednodušiť si varenie, ale aj ako odpočívať. S pomocou osobných rodičovských skúseností v knihe nájdete jedinečný plán ako žiť život jednoduchšie!

Úryvok z knihy

Prečo sú domáce práce dôležité

Zo začiatku sa môže zdať, že zapojiť deti do chodu domácnosti vám skôr prácu pridá, ale priblížite sa k rodičovstvu, po akom túžite. Nielenže postupne znížite svoju záťaž, ale naučíte deti praktickým, úctu vzbudzujúcim zručnostiam, ktoré budú využívať po celý zvyšok svojho života.

Je v tom však aj niečo viac. Keď deti pochopia, že sú právoplatnými členmi rodinného „tímu“, celú rodinu to len viac spojí. Nielenže zo svojich úspechov získajú sebadôveru, ale začnú obdivovať aj prácu svojich rodičov.

Ako prideliť domáce práce

Množstvo rodičov, s ktorými sme sa zhovárali, boli prekvapivo nervózni, keď mali svojim deťom zadávať domáce úlohy. Prevalcovalo ich to množstvo „metód“, ktoré je potrebné na robenie domácich prác. Neustále zvažovali, čo funguje najlepšie a mali hrôzu z argumentov, o ktorých predpokladali, že ich deti použijú, aby tú prácu robiť nemuseli.

Problém sa odstráni, ak sú domáce práce prezentované ako pravidelná a očakávaná súčasť dospievania. Nerobte si starosti, ak sa vaše deti zdráhajú naskočiť do rozbehnutého vlaku. Len máloktoré dieťa by skákalo od radosti, keď ho požiadate, aby si upratalo izbu alebo vyprázdnilo umývačku.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 352
Rozmer: 133 x 207 mm
Hmotnosť: 326 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8111-192-1
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Noxi