Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Myšlienkové mapy pre deti - Efektívne učenie

Tony Buzan

Čas strávený štúdiom vám už zaberie len polovicu času s dvojnásobnými výsledkami. Kľúčom k úspechu pri skúškach je efektívne štúdium a cestou, ako to dosiahnuť, sú myšlienkové mapy Tonyho Buzana. Táto zábavná a praktická kniha je určená deťom vo veku od siedmich do štrnástich rokov. Myšlienkové mapy pomôžu deťom vo všetkých oblastiach učenia. Precvičia svoj mozog a učenie zvládnu ľahko a s radosťou.

Je to jednoduché - potrebujete len papier, fixky a vlastný mozog!

Mali ste za to, že základy vzdelania tvoria len čítanie, písanie a počítanie? V skutočnosti k nim patrí štvrtá zručnosť – opakovanie. Otravujú vás rodičia s učením a skúškami? Učitelia to robia tiež a dokážu vám naozaj zamotať hlavu. Naše mozgy však milujú farby, vzrušenie, rôznorodosť, energiu, pohyb – všetko, čo čiernobiele riadky poznámok pre opakovanie neponúkajú. Skúste teda použiť myšlienkové mapy, vďaka ktorým bude učenie tisíckrát zaujímavejšie a nekonečne ľahšie.

Zľava 59,999,49
Vypredané

O knihe

Kniha Myšlienkové mapy pre deti – Efektívne učenie deťom pomôže:

- zlepšiť pamäť a koncentráciu,

- robiť si efektívne poznámky,

- s ľahkosťou si zapamätať fakty z histórie,

- v pokoji si naplánovať odpoveď v priebehu testu,

- urobiť z učenia zábavu.

Sledujte, ako porastú znalosti a sebavedomie vašich detí!

Úryvok z knihy

Motivácia na používanie myšlienkovým máp

Pracovné miesto máte usporiadané, a tak môžete začať plánovať svoje opakovanie.

Čo najskôr po začiatku školského roka si zaobstarajte veľký list papiera, aby ste mali kde zostaviť myšlienkovú mapu opakovania. Jej účelom je v prvom rade pripomenúť vám, že sa máte učiť, a potom vás tiež pochváliť, že to robíte. Táto myšlienková mapa vás udrží pri učení a súčasne vás bude povzbudzovať. Motivácia! Uvidíte, že sa vám veci daria, a nebudete vďaka tomu v takom strese.

Niektorí ľudia sa nemôžu k učeniu stále odhodlať. Odkladajú ho deň za dňom, týždeň za týždňom, až ich na poslednú chvíľu zachváti strašná panika. To nie je vôbec potrebné.

Opakujte si učivo PRIEBEŽNE!

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 122
Rozmer: 169 x 225
Hmotnosť: 244 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-566-0066-5
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Bizbooks

O autorovi

Tony Buzan, autor myšlienkových máp a odborník na mozog a jeho využívanie, učí myšlienkové mapy po celom svete už vyše tridsať rokov. Jeho metódy pomohli miliónom detí i dospelých uvoľniť kreativitu, zlepšiť pamäť, rýchlejšie čítať a celkovo lepšie... viac o autorovi