Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Na otci záleží

Kevin Leman

Na sklade < 5 kusov

Ste pyšným otcom, ktorý na svoju dcéru nedá dopustiť, ale jej správanie vás čím ďalej častejšie udivuje a vy neviete, čo s tým? Výmeny názorov medzi vašou manželkou a dcérou naberajú na intenzite a vy premýšľate, kedy, ako a či vôbec zasiahnuť? Zistil ste, že vaša dcéra nie je úprimná, citovo vás vydiera a vaša dôvera visí na vlásku? Alebo s vami dokonca dcéra vôbec nekomunikuje a nerešpektuje vaše názory, rozhodnutia a nastavené rodinné pravidlá?

To sa môže zmeniť. Kniha „Na otci záleží“, vám pripomenie, prečo je otec dôležitý a čo môže spôsobiť nedostatok otcovskej pozornosti. Dozviete sa, či svoju výchovu podceňujete, preceňujete alebo ste dosiahli vyvážený prístup. V knihe sa dočítate, čo by mal robiť dobrý otec, aby z jeho dcéry vyrástla sebavedomá žena a dobrá matka. Autor knihy využíva najnovšie poznatky o výchove a dopĺňa ich príbehmi zo svojho vlastného života. Kniha vám dá novú nádej. Dočítate sa v nej, ako budovať vzťah medzi otcom a dcérou, ktorý je založený na dôvere, úcte a tolerancii.

9,55
Kúpiť

Úryvok z knihy

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou otec může pro dceru udělat, je dopřát jí svobodu selhat. Perfekcionalismus mladé ženy ničí. Tlak, aby vždycky jednaly správně, vždy byly hezké a vždy dokonalé, napáchal na ženské části populace víc škody než cokoli jiného, co znám.

Mladým ženám se dnes netoleruje mnoho chyb. Když v době dospívání přiberou dvě kila, domnívají se, že jsou tlusté. Když mají dvojky na vysvědčení, myslí si, že jsou hloupé. Když je nikdo nevyzve k tanci, domnívají se, že jsou ošklivé.

Je úkolem otce, aby dcery přijímal, protože mladé ženy potřebují mužské uznání, které je poskytováno zdarma, nikoliv za zásluhy.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 164
Rozmer: 205 x 137
Hmotnosť: 200 g
Jazyk: český
ISBN: 978-80-7255-175-0
Rok vydania: 2008
Vydavateľstvo: Návrat domů