Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Odomykanie detského potenciálu

Jan Mühlfeit, Kateřina Novotná

Na sklade < 5 kusov

Knižné spracovanie kurzov a seminárov pre rodičov, deti a študentov, ktoré vedie svetovo uznávaný kouč Jan Mühlfeit spolu s lektorkou Katkou Novotnou, vám pomôže pochopiť, v čom vaše deti vynikajú. Odhalíte, prečo je dôležité pomôcť deťom objaviť skryté talenty a ako ich môžete z pozície rodičov podporiť v rozvíjaní ich silných stránok, aby ich začali efektívne využívať. V živote, v štúdiu a neskôr aj v práci.

Zľava 616,9915,97
Kúpiť

O knihe

Každé dieťa je originál

Naším poslaním je pomáhať rodičom aj deťom objavovať talenty, aby mohli žiť lepšie životy a boli sami so sebou spokojní, úspešní a šťastní. Preto vedieme naše kurzy a preto sme napísali knihu, ktorá je ich podrobnejším rozpracovaním, predĺžením, spresnením. Je sprievodcom pre rodičov, ktorí chcú pre seba i pre svoje deti niečo viac. 

Úryvok z knihy

VYUŽÍVANIE TALENTOV

Dieťa sa narodí s nejakým talentom, ktorý dostalo v podobe genetickej informácie od predchádzajúcich generácií. Talent je jeho potenciál a záleží na ňom, či ho odomkne. Čím viac úsilia spojeného so svojím talentom vyvíja, investuje do neho čas, trénuje ho, číta o ľuďoch s podobným nadaním a pod., tým viac sa z jeho talentu stáva silná stránka. Ak sa dieťa niečím zaoberá dlho, baví ho to a darí sa mu, posiela svojmu podvedomiu skvelé a kvalitné dáta. Ukladá do svojho počítača dáta víťaza, ktoré dokážu upokojiť jeho opičku, až sa raz dostane do stresovej situácie. Ak venuje priveľa energie náprave slabín, do podvedomia putujú dáta porazeného a tie opičku nedokážu skrotiť. Práca na slabinách dieťa nikdy nedostane do flow, kde by podávalo optimálny výkon, a ak sa dlhodobo sústreďuje na slabiny, tak možno nezlyhá, ale rozhodne z neho nebude majster v tom, čo robí rado. V momente, keď rodičia trvalo nútia dieťa k niečomu, čo mu nejde, na čo nemá talent, kde nie je samo sebou a nebaví ho to, všetky negatívne informácie a pocity spojené s danou činnosťou putujú do podvedomia dieťaťa. Dieťa si vytvára k činnosti negatívnu emočnú väzbu a jeho neuróny sa pomocou synapsií spoja tak, že túto negatívnu emóciu ešte posilňujú. A to je zle, no deje sa to veľmi často – týmto spôsobom obrovské množstvo rodičov úplne zabíja talenty svojich detí a koniec-koncov aj tie svoje.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 272
Rozmer: 175 x 232 mm
Hmotnosť: 640 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-265-1084-0
Rok vydania: 2022
Vydavateľstvo: BizBooks

O autorovi

JAN MÜHLFEIT je globálny stratég, kouč a autor bestselleru Pozitívny leader. Pracoval 22 let v Microsofte, z toho 15 rokov vo vedení firmy, naposledy ako prezident pre Európu. Koučuje vrcholových manažérov, športovcov, umelcov po celom svete, prednáša u nás aj v zahraničí a je mentálnym koučom... viac o autorovi