Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Prečo sú dánske deti šťastné?

Jessica Joelle Alexander, Iben Dissing Sandahl

Čo sa výchovy detí týka, v Dánsku vraj vedia, ako na to. Dáni sú už roky považovaní za najšťastnejších ľudí na planéte. Zo šťastných detí rastú šťastní dospelí, ktorí vychovávajú šťastné deti, a tak stále dookola.

Osvedčené metódy dánskej filozofie rodičovstva stoja na týchto pilieroch:

Radosť z hry
Číra autentickosť
Otvorená myseľ
Empatia
Definitívne žiadne ultimáta
Intimita a útulnosť

Aký lepší darček môžeme svojim deťom dať, než im pomôcť, aby z nich vyrástli sebavedomejší a schopnejší ľudia?

9,99
Vypredané

O knihe

Písanie tejto knihy bolo rovnako ako rodičovstvo zložitá, namáhavá, radostná a veľmi uspokojivá skúsenosť, ale tým najuspokojujúcejším a najviac napĺňajúcim aspektom zo všetkých je neuveriteľná odozva od našich čitateľov – rodičov, starých rodičov, učiteľov a vychovávateľov, národíkov aj psychológov alebo čitateľských klubov – aj slova uznania od ľudí, ktorí o knihe len počuli.

Úryvok z knihy

Veľa rodičov má príliš vysoké nároky na seba a na svoje deti a bez toho, aby si toho boli nejako vedomí, súperia aj s ostatnými rodičmi. Samozrejme, nie všetci takí sú alebo by chceli byť, ale aj títo ľudia sa môžu v prehnane súťaživej spoločnosti cítiť pod tlakom. Jazyk, ktorý ich obklopuje, dokáže byť veľmi intenzívny a znie ako výzva, ktorá ich stavia do defenzívy: „Kim je vo futbale jednoducho úžasná. Tréner hovorí, že patrí medzi najlepšie v tíme. A pritom ďalej nosí samé jednotky a to má okrem futbalu ešte karate a plávanie. Netuším, ako to robí! A čo vaša Olívia? Ako sa jej darí? Cítime tlak na náš výkon aj na výkon našich detí, aby dobre zvládali školu a napĺňali naše predstavy o tom, ako má vyzerať úspešné dieťa a tiež úspešný rodič. Úroveň stresu je často vysoká a my máme pocit, že nás všetci hodnotia – a vlastne aj my  hodnotíme sami seba.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 208
Rozmer:  205 x 145 mm
Hmotnosť: 298 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-566-1612-3
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: Lindeni