Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Rozprávky pre odvážne deti

Simona Novotná

Na sklade < 5 kusov

Školský zvonec oznamujúci koniec vyučovania, školské prázdniny. Kto by sa na tieto chvíle netešil? Čas, kedy sa všetky deti rozutekajú, tešiac sa na nové zážitky, úsmevné príhody. No nie iba tie čakajú na hrdinov našich príbehov. Keď všetko stíchne, keď tma zvíťazí nad dňom, keď nablízku nie je žiaden dospelák, vynárajú sa nové záhady – opustený strašidelný dom, záhadný sused, z ktorého majú strach všetky deti z ulice, kabinet prírodopisu, v ktorom ožíva zabudnutá kostra...hotové zimomriavky! Žiaden strach, v Rozprávkach pre odvážne deti nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. 

Prekonajú hrdinovia príbehov strach, samých seba, získajú nových priateľov alebo ich deň bude mať nečakaný koniec? So zatajeným dychom budete čítať ich dobrodružstvá.

Knižka je vhodná pre čitateľov od 8 rokov.

Zľava 69,909,31
Kúpiť

O knihe

Spoznajte šušlavého ducha s alergiou na prach - prízrak bojnického grófa Pálffyho, ktorý sa vyberie na dovolenku, alebo pavúka Fera, ktorému je večne zima na nohy.

Aká je pravda o vládkyni Tmy či strašidelnom svete pod posteľou?

Urobte si pohodlie a poďte sa báť spolu s nami... že prasknete od smiechu :)

Úryvok z knihy

Babky sú super. Niektoré viac, niektoré menej a ďalšie majú v komore skryté strašidlo. Presne ako babka Kováčová z Rokoša. Okrem strašidla má aj niekoľko záľub. Napríklad veľmi dobre varí. A tiež rada nakupuje. Najmä koberce. Nemožno sa preto čudovať, koľko ich v celom byte má. Čo už, babka Kováčová je raz taká. Ale najradšej zo všetkého má svoje vnúčatá. Jej radosť zvykne trvať dva až tri dni, kým nezačne zakopávať o malé chemické laboratória a lego. Vrcholom je, keď stúpi na bábiky v rozprávkových šatách. Ako naposledy.
„Už mám toho dosť,“ zahundrala babka a krívajúc sa hnala po chodbe. Prudko otvorila dvere a spustila.
„Monička, ako si to predstavuješ? Nechávať hračky kade-tade po dome. Chceš, aby si niekto ublížil?“ Monika nestihla babke vysvetliť, že barbie bábika utekala z plesu, už ju babka odnášala preč.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 116
Rozmer: 178 x 254 mm
Hmotnosť: 655 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8180-124-2
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: TAKTIK

O autorovi

Simona Novotná má rada jeseň, knihy a škoricový čaj.  A úplne najradšej si vymýšľa.  Po vyštudovaní filmovej dramaturgie a scenáristiky na Akadémii umení v Banskej Bystrici sa svojho sna nevzdala.  Aj naďalej sa venuje písaniu rozprávok, ktoré čítava... viac o autorovi