Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Rozvíjajte naplno mozog svojho dieťaťa

Daniel J. Siegel, Tina Payneová-Brysonová

Spoznajte detský mozog a využite najnovšie poznatky z neurovedy vo výchove a starostlivosti o svoje deti. Autori vďaka svojim znalostiam ponúkajú revolučný prístup založený na dvanástich kľúčových stratégiách a predkladajú čitateľom najnovšie vedecké poznatky o tom, ako je detský mozog „zapojený“ a ako funguje. Aplikovaním týchto objavov na každodenné rodičovské situácie môžete premeniť akýkoľvek výbuch, hádku alebo záchvat strachu na príležitosť formovať detský mozog, podporiť jeho životne dôležitý rast a rozvoj emočnej inteligencie.

 

9,99
Vypredané

O knihe

Aj napriek tomu, že tento svetový bestseller je založený na vedeckých faktoch, je zrozumiteľný a veľmi dobre sa číta. Na začiatku jednotlivých kapitol je vždy trochu teórie o fungovaní jednotlivých častí mozgu. Dozviete sa tiež, prečo malé dieťa skúma lienku a je mu jedno, že sa práve ponáhľate na vlak a nerobí to naschvál, pretože časť mozgu, ktorá má na starosti logické uvažovanie v jeho veku ešte nie je vyvinutá. Alebo prečo nemá zmysel čokoľvek dieťaťu logicky vysvetľovať, ak je v záchvate hnevu. V jednotlivých kapitolách sú uvedené príklady aj návody, ako môžete situácie riešiť a tiež, ako dieťati vysvetliť, ako jeho mozog funguje a prečo niekedy reaguje tak, že je z toho samo zmätené. Táto časť je napísaná formou komiksu. Nakoniec - čerešnička na torte - ako sa táto oblasť týka dospelých a ako môžeme využiť nadobudnuté poznatky aj vo svojom živote. 

 

Úryvok z knihy

Na základe vývoja majú veľmi mladé deti, najmä v prvých troch rokoch života, dominantnú pravú hemisféru. Ešte neovládli schopnosť používať logiku a slová na vyjadrovanie svojich pocitov a žijú svoje životy takmer absolútne okamihom - čo je tiež dôvod, prečo dokážu zahodiť všetko, čo majú v ruke, čupnúť si na chodník a nechať sa úplne pohltiť pozorovaním lienky bez toho, aby im robilo starosti, že idete neskoro na hudobnú výchovu pre najmenších. Logika, povinnosti a čas pre ne ešte neexistujú. Až v čase, keď sa batoľa začne neustále pýtať "Prečo?", vám môže byť jasné, že ľavá hemisféra začína vystrkovať rožky. Prečo? Pretože ľavá polovica mozgu rada spoznáva lineárne vzťahy príčiny a následku v okolitom svete - a rada túto logiku vyjadruje slovami. 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná 
Počet strán: 184
Rozmer: 167 x 225
Hmotnosť: 330 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-264-0869-7
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo:
 CPRESS

O autorovi

Daniel J. Siegel je neuropsychiater a autor bestsellera Vnútorné nazeranie, Tina Payne Bryson je odborníčka na rodičovstvo. „Autori nám objasňujú, že s integrovaným mozgom, ktorého jednotlivé časti vedia koordinovaným a vyrovnaným spôsobom spolupracovať, dosiahneme okrem iného... viac o autorovi