Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Táto kniha je pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o možnostiach rozvoja detí a naučiť sa komunikovať medzi sebou v rôznych podmienkach a za rôznych okolností. Je pre všetkých, ktorí chcú týmto situáciám porozumieť, obstáť v nich a zvládnuť ich. V tejto knihe nájdete moderné a zároveň láskyplné a praktické informácie, odporúčania i príbehy z praxe. 

11,99
Vypredané

O knihe

V knihe nájdete tipy, ako naučiť dieťa rešpektovať pravidlá či kedy začať s výukou ďalšieho jazyka. Naučíte sa správne používať emócie vo výchove i to, že je dôležité s dieťaťom hovoriť. Hovoriť mu, čo cítime, ako to cítime a prečo. Zistíte tiež, že skúsenosť nie je len privilégium dospelých, nededí sa. Preto je zásadné dopriať ju aj svojim deťom. V záverečnej kapitole určite oceníte aj nápady a aktivity, podporujúce rozvoj dieťaťa. 

Úryvok z knihy

Cesta je cíl

Mějme vždycky na paměti, že děti do tří let žijí tady a teď, tuto vteřinu. A podle toho se také chovají. Pokud je teď něco zaujme a baví, dělají to. Pokud je to ve druhé vteřině omrzí, zkrátka to dělat přestanou. V naprosté většině případů dětičky pracují teď a tady, aby pracovaly, aby se naučily postup. Vidí cíl, ale není pro ně nezbytné k němu dojít. Dělají aktivity, aby je dělaly, ne udělaly nebo dodělaly jako my dospělí. To my často zapomínáme, že někdy i cesta je cíl. 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná 
Počet strán: 224
Rozmer: 167×225 mm
Hmotnosť: 390 g
Jazyk: český
ISBN: 978-80-264-0809-3
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: CPRESS