Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Sourozenci bez rivality

Adele Faber, Elaine Mazlish

Na sklade < 5 kusov

Zažívate doma súrodenecké trenice a žiarlivé scény? Stačí iba pár sekúnd v aute alebo pri jedálnom stole k tomu, aby sa rozpútala hádka medzi vašimi deťmi? Ste už unavení z vynášania rozsudkov a zisťovaním, kto bol tentoraz vinníkom? Je vám do plaču, keď počujete vzájomnú komunikáciu medzi vašimi deťmi plnú urážok, bezohľadnosti a vulgarizmov? Táto kniha vám poradí, ako reagovať na večne sa opakujúce súrodenecké hádky. Kedy je vhodné do sporu nezasahovať a kedy by sa už mal na scéne objaviť rodič. Kniha sa dotýka oblasti súrodeneckej žiarlivosti, rivality aj súťaživosti. Každé dieťa je jedinečné a vzájomné porovnávanie, vyzdvihovanie len jedného z detí alebo opakované kritizovanie toho druhého môžu byť základným kameňom úrazu.

9,99
Kúpiť

O knihe

V knihe nájdete:

  • Ako s deťmi komunikovať, aby sme v nich nepodporovali súrodeneckú žiarlivosť.
  • Spôsob, ako dať deťom najavo, že ich máme rovnako radi a žiadneho zo súrodencov neuprednostňujeme.
  • Ako naučiť deti spravodlivo sa deliť so súrodencom
  • Názorne zobrazené situácie (Kreslené vzorové scény) s odporúčanými dialógmi, ktoré vám pomôžu vyriešiť najčastejšie situácie.
  • Ako deti vzájomne neporovnávať a aby sa vždy cítili ako plnohodnotný člen rodiny.

Úryvok z knihy

Moje dcera, která je právě v období puberty, si mi neustále stěžuje na svého bratra. Někdy už je toho na mě opravdu moc. Copak to musím pořád poslouchat?

Každý z nás má občas chvilku, kdy nemá vůbec náladu někoho poslouchat. A co je důležité, toto by si měly naše děti uvědomit také. Své dceři můžete říct: "Vidím, že tě brácha zase naštval, ale teď bych potřebovala chviličku sama pro sebe. Popovídáme si o tom po večeři."
Jedna máma už neměla trpělivost na to, aby neustále poslouchala hádky a stěžování ze všech stran, tak každému dítěti koupila poznámkový blok, pastelky a pokaždé, když měli na sebe zlost, kreslili do něho nebo psali. Bloky se hned ujaly a od té chvíle klesl počet útoků na matku v podobě stěžování si. 

Podrobnosti

Väzba: Brožovaná
Počet strán: 176
Rozmer: 167x225 mm
Hmotnosť: 313 g
Jazyk: český 
ISBN: 978-80-251-2312-6
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: CPress

O autorovi

Medzinárodne uznávané odborníčky na komunikáciu medzi dospelými a deťmi. Za svoju dlhoročnú prácu si získali, okrem mnohých ocenení, vďačnosť rodičov a obdiv odbornej verejnosti.