Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Sourozenencké konstelace

Kevin Leman

Rodičia často konštatujú, že každé ich dieťa je iné aj napriek tomu, že všetky svoje deti vychovávali rovnakým spôsobom. Možno pritom zabudli na rôznu konšteláciu. Slovo konštelácia znamená súbeh okolností. V prípade tejto knihy sa jedná o poradie narodenia dieťaťa. Keď si spomeniete, koľko času ste venovali prvorodenému dieťaťu a ako ste neskôr rozdeľovali čas medzi dve a viac detí, sami pocítite dôležitosť súrodeneckých konštelácií.

14,95
Vypredané

O knihe

Táto rozšírená a aktualizovaná verzia bestselleru vám pomôže objasniť charakteristické rysy správania vášho dieťaťa, voľbu partnera aj povolania. V knihe nájdete, prečo majú najmladšie deti sklon predvádzať sa, ako spoznáte prvorodeného v akejkoľvek spoločnosti, ako môže druhorodený prevziať vedúcu pozíciu prvorodeného, čo nám hrozí pri výchove jedináčika i to, ktorému dieťaťu v rodine budete dávať prednosť.

Úryvok z knihy

Proč by vás měla zajímat vaše sourozenecká konstelace? Její znalost vám může poskytnout důležité klíče k vaší osobnosti, k vašim vztahům s přáteli, spolupracovníky a blízkými osobami, k typu práce, kterou vykonáváte, a ke způsobu, jakým řešíte problémy.

Sourozenecká konstelace je věda o vašem místě v rodinné linii. Narodili jste se jako první? Druzí? Třetí? Nebo ještě dále na této linii? Ať už jste přistáli kdekoli, ovlivňuje to váš život v bezpočtu ohledů.

Podrobnosti

Väzba: Brožovaná
Počet strán: 310
Rozmer: 230 x 160 cm
Hmotnosť: 490 g
Jazyk: český
ISBN: 978-80-262-1100-6
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo : Portál