Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Šťastné deti, šťastní rodičia

Sue Beever

Na sklade > 5 kusov

Byť rodičom predstavuje príležitosť užiť si na svete viac radosti. Napriek tomu nás správanie našich detí niekedy rozčuľuje! Prečo veci, ktoré sa snažíme robiť čo najlepšie, často zlyhajú a dosiahneme pravý opak toho, čo sme chceli?

Hoci by sme si pri výchove detí niekedy želali mať čarovnú paličku alebo aspoň zaručený návod, ako zvládnuť výchovu, nič také neexistuje. Práve preto táto kniha neprináša návod na správne riešenie každej situácie, ani na to, ako byť "perfektným rodičom". Kniha vám ukáže, ako byť najlepším rodičom, akým môžete byť v každom okamihu a to tým, že si zvolíte to, čo v dobrej komunikácii funguje. Osvojením si účinných spôsobov správania sa k vlastným deťom môžete zlepšiť ich aj svoj život a užiť si tak viac radosti a pocitu šťastia. Táto kniha vám ukáže, ako to dosiahnuť. 

 

Zľava 2016,0012,80
Kúpiť

O knihe

Každé dieťa, každá rodinná situácia je odlišná a byť rodičom je cesta neustálych zmien. Neexistuje len jedna „správna odpoveď“, je len to, čo funguje vám a vašej rodine. Táto kniha prináša praktické metódy NLP (neurolingvistického programovania), ktoré sú dostatočne flexibilné na to, aby ste vyriešili všetky situácie. Zameriavajú sa na vaše potreby rodiča, rovnako ako na potreby vašich detí a pomôžu vám:

  • Zaistiť hladký priebeh rodinného života
  • Porozumieť svojim deťom
  • Účinnejšie podporovať a povzbudzovať svoje deti a ich rozvoj
  • Rozpoznať a pokryť svoje vlastné potreby, aby ste mohli byť v rodinnom živote omnoho vynaliezavejší
  • Cítiť sa sebaistejšie a pozitívnejšie, aby ste si mohli častejšie a s radosťou užívať to, že ste rodičom.

Kniha Šťastné deti – šťastní rodičia neposkytuje striktné rady, no umožní vám vymyslieť vlastné riešenia danej situácie. Naučíte sa hovoriť so svojimi deťmi milšie a správať sa oveľa pozitívnejšie a dosiahnuť tak vynikajúce výsledky.

Úryvok z knihy

Výchova vlastných detí bola a stále je tou najnáročnejšou vecou, ktorú som kedy robila! Pred programom Šťastné deti – šťastní rodičia som sa v takýchto situáciách nahnevala a mala som zo seba i svojich detí zlý pocit. Uvedomovala som si, že to, čo robím nefunguje: neviedlo to k výsledku, aký som si želala a často som dokonca dosiahla presný opak toho, čo som chcela. Samu seba som nemala rada za to, čo som hovorila a robila, deň za dňom... Nevedela som však, ako to robiť inak. Vyzeralo to, že stále iba hovorím „Nie!“, kričím, strácam kontrolu nad situáciou a zameriavam sa na negatívnu stránku veci a pocity viny.

Prečítala som množstvo kníh o tom, čo robiť s deťmi v konkrétnych situáciách, ktoré mi odporučili priatelia a príbuzní. Avšak väčšina rád v nich bola protichodná. Žiadna mi nepomohla premýšľať efektívnejším spôsobom. Ako rodič som túžila byť sebaistejšou a schopnejšou, mať situáciu viac pod kontrolou, prinajmenšom svoje vlastné správanie! Priala som si pre seba i svoje deti niečo lepšie, niečo prínosnejšie a trvalé.

Preto som sa rozhodla naučiť sa viac o veciach, ktoré fungujú vo výchove, komunikácii a medziľudských vzťahoch. Preštudovala som niekoľko kníh a nakoniec som absolvovala školiaci program neurolingvistického programovania (NLP). NLP sa zameriava na to, ako dosiahnuť želané výsledky, a to predovšetkým prostredníctvom reči a správania, ktoré pozitívne ovplyvní všetkých vo vašom okolí. Malo to okamžitý a výrazne pozitívny vplyv na môj život.

Keďže tieto metódy pre mňa znamenali veľkú zmenu, rozhodla som sa napísať knihu Šťastné deti – šťastní rodičia, aby som sa o svoje skúsenosti s metódami mohla podeliť s vami, a aby ste aj vy mohli zo seba i svojich detí dostať to najlepšie. Metódy z programu Šťastné deti – šťastní rodičia vyučujem na workshopoch, seminároch a skupinových školeniach. Som šťastná, že sa o ne teraz môžem podeliť aj s vami prostredníctvom tejto knihy. Metódy, ktoré opisujem v knihe, vám pomôžu nájsť riešenie, ktoré vám bude fungovať. A to hneď!

 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná 
Počet strán: 248
Rozmer: 154 x 219 mm
Hmotnosť: 433 g
Jazyk: slovenský 
ISBN: 978-80-970884-3-9
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo: D.T. Studio

O autorovi

Sue Beever  

Recenzia

Ako otec piatich detí knihu Šťastné deti – šťastní rodičia, ktorú napísala Sue, jednoducho milujem. Želal by som si ju mať, hneď na začiatku mojej role rodiča, no nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové. Keďže sám využívam NLP, považujem rady, ktoré Sue zahrnula do tejto knihy, za veľmi užitočné a praktické, a zároveň zrozumiteľne vyjadrujúce posolstvo NLP. Nielenže som tu našiel výborné tipy na to, ako sa správať k deťom, no zistil som tiež, že sa zamýšľam nad tým, ako ich využiť aj vo vzťahoch s dospelými. Sue dávkuje jednotlivé ponaučenia v príjemne malých sústach a veľmi oceňujem skutočné príbehy, ktoré zozbierala od iných rodičov. Táto kniha by mala byť príručkou pre všetky mamy a otcov. Myslím, že by bolo skvelé, keby štát poskytol jeden výtlačok všetkým rodičom pri narodení dieťaťa. Svet by bol hneď oveľa príjemnejším miestom. Ďakujem, Sue.

Clive Wilson

Podpredseda predstavenstva spoločnosti Primeast, špecialista na vedenie, zmeny a tímovú prácu

****

Ako pracujúca matka štyroch detí vo veku do 11 rokov som túto knihu skrátka NEVYHNUTNE potrebovala! Sue všetko úžasne prepojila a prináša skutočne užitočné a praktické návrhy, ako komunikovať s temperamentnými deťmi v tých najrozličnejších situáciách – počnúc vychystaním ich na prechádzku až po naozaj problémové správanie. Niektoré z jej stratégií som vyskúšala a vidím rozdiel. Je to naozaj inšpirujúca príručka.

Janey Lee Grace

Autorka knihy Imperfectly Natural Woman (Nedokonale prírodná žena, pozn. prekladateľa: v slovenčine nevyšlo), www.imperfectlynatural.com

****

Vydanie metód a tipov tak, ako ich spísala Sue, ma nesmierne potešilo. Sue nám v rámci svojej podpory poskytuje praktické semináre, ktoré môžu využiť podporné skupiny matiek i dobrovoľníci pracujúci s deťmi. Dáva nám do rúk nástroje a metódy, ktoré nám pomôžu v množstve náročných situácií, ktoré ako rodičia dennodenne zažívame. Pomôžu nám zachovať si rozvahu a pokoj, keď začíname strácať nervy, účinne komunikovať s deťmi a čo je najdôležitejšie, užiť si tieto drahocenné roky. So svojimi vnúčatami som vyskúšala celý rad metód, ktoré Sue opisuje. A skutočne fungujú!

Lizzie Evans

Vedúca organizácie „Mums in Need of Support“, všeobecná zdravotná sestra, diplomovaná konzultantka, bakalárka sociológie a magistra štúdií zdravotných služieb

****

Čítala som knihu Šťastné deti – šťastní rodičia z dvoch uhlov pohľadu, predovšetkým ako rodič a prarodič, no tiež ako vychovávateľ.

Mám dve vlastné deti (obe sú už dnes dospelé) a musím konštatovať, že pohľad na správanie detí bol v minulosti úplne iný ako dnes. Ako čerstvá babička vidím, aká je to veľká zmena.

Keďže už viac než 20 rokov pracujem ako vychovávateľka, jednou z oblastí, o ktorú sa neustále zaujímam, je zvládnutie správania u detí. Neustále počúvam komentáre typu: „On skrátka nebude poslúchať,“ alebo „Prečo neurobí, čo jej poviem?“ V knihe, ktorú Sue napísala, všetky tieto komentáre podchytila a prináša tipy a príklady, ktoré nás učia, ako jasne, pokojne a predovšetkým pozitívnym spôsobom môžeme reagovať.

Kniha vás donúti zamyslieť sa nad rozličnými situáciami, v ktorých ste sa ocitli. Počula som samu seba, ako hovorím „O tom by som mohla rozprávať, to sa mi stalo, keď...“ V kurze pre vedúce predškolských zariadení nám vždy vraveli, že máme k negatívnej situácii pristupovať pozitívne. A práve to sa prelína celou knihou, ktorá ukazuje rodičom a vychovávateľom, že vytvorenie nových metód nám pomôže dosiahnuť dobré výsledky a to vďaka spoločnej snahe rodičov i detí.

Mimoriadne sa mi páči rada „Sústreďte sa na niečo bežné“. To mi umožňuje vidieť všetko z inej perspektívy. Keď v práci začína byť dusno, zahľadím sa na fotografiu svojho vnuka, ktorú mám na stole, a všetko napätie je preč. Dve minúty „pauzy“ mi pomôžu sa upokojiť a vrátiť sa späť na scénu a čeliť ďalším výzvam.

Táto kniha ukazuje rodičom, ako môžu dosiahnuť svoje ciele zábavnou formou. Keby ju mal k dispozícii každý rodič, som si istá, že problémové správanie by už nebolo takou veľkou témou.    Každému dieťaťu, ktoré nastúpi do našej materskej školy, zakladáme zložku „Moja cesta k vzdelaniu“. Kniha, ktorú Sue napísala, má podobný profil a ja by som ju nazvala „Cesta k vzdelaniu pre rodičov“.  Keď sú rodičia/vychovávatelia pokojní, vyrovnaní a predovšetkým spokojní so svojím prístupom, má to na deti jednoznačne pozitívny vplyv.

Názov knihy Šťastné deti – šťastní rodičia odráža myšlienku, že keď sú šťastní rodičia, napomáha to, aby boli šťastné aj ich deti. My sme učitelia a deti napodobňujú všetko, čo robíme. Je to cesta k vzdelaniu, ktorá nikdy nekončí. 

Veľmi zrozumiteľná, poučná a praktická kniha, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácnosti či na pracovisku. Určite ju odporučím všetkým rodičom detí našej materskej školy.

Joyce Forster

Riaditeľka materskej školy First Steps Nursery, Harrogate (Anglicko)