Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Šťastné deti, šťastní rodičia

Sue Beever

Na sklade > 5 kusov

Byť rodičom predstavuje príležitosť užiť si na svete viac radosti. Napriek tomu nás správanie našich detí niekedy rozčuľuje! Prečo veci, ktoré sa snažíme robiť čo najlepšie, často zlyhajú a dosiahneme pravý opak toho, čo sme chceli?

Hoci by sme si pri výchove detí niekedy želali mať čarovnú paličku alebo aspoň zaručený návod, ako zvládnuť výchovu, nič také neexistuje. Práve preto táto kniha neprináša návod na správne riešenie každej situácie, ani na to, ako byť "perfektným rodičom". Kniha vám ukáže, ako byť najlepším rodičom, akým môžete byť v každom okamihu a to tým, že si zvolíte to, čo v dobrej komunikácii funguje. Osvojením si účinných spôsobov správania sa k vlastným deťom môžete zlepšiť ich aj svoj život a užiť si tak viac radosti a pocitu šťastia. Táto kniha vám ukáže, ako to dosiahnuť. 

 

Zľava 2016,0012,80
Kúpiť

O knihe

Mnohí z nás začali vychovávať svoje deti s vysokými očakávaniami a jasnou predstavou toho, aký by život mal byť. Skutočnosť však môže byť niekedy úplne iná. Naše životy sú neuveriteľne zaneprázdnené tým, že sa snažíme uspokojovať nielen svoje potreby, ale tiež potreby svojich detí a celej rodiny, ako aj zvládať všetky ďalšie povinnosti. Následne sme prekvapení, že sa naše očakávania neplnia. Čoraz častejšie si uvedomujeme, že naše deti sa nesprávajú tak, ako by sme si predstavovali. Pravdou je, že v každej situácii robíme to najlepšie, čo vieme a volíme možnosti, ktoré v danej chvíli máme.

Cieľom metód opísaných v tejto knihe je poskytnúť vám širšie možnosti voľby, viac návodov, ako reagovať – viac spôsobov, ako o veciach premýšľať i ako niečo urobiť. Následne dosiahnete:

  • Skvelé výsledky u svojich detí
  • Hladší priebeh rôznych životných situácií
  • Viac sebadôvery a pozitívneho naladenia
  • Pocit radosti a šťastia, že ste rodičom

Úryvok z knihy

Práve sme skončili večerné kúpanie. Dcéra sa hrala vo vani a nechcela ísť von, tak som jej dala posledné dve minúty a upozornila ju, že potom už pôjde z vane. Po dvoch minútach som začala vylievať a upratovať nádobky, s ktorými sa hrala a ukladala som ich na okraj vane. Keď som však vytiahla zátku, začala hádzať nádobky naspäť do vody! V tom momente som si jej správanie vysvetlila ako očividný vzdor. Už-už som išla vybuchnúť, keď som si uvedomila, že je to iba moje vysvetlenie jej správania. Možno sa mýlim... pomyslela som si a nie práve prívetivým tónom som sa spýtala: „Čo sa snažíš urobiť?“

Odpovedala mi: „Čistím nádobky od peny.“ Hoci som jej odpovedi najprv nechcela veriť a považovala som ju skôr za taktiku, ako zostať dlhšie vo vani, už som si nemyslela, že mi chcela vzdorovať. Namiesto toho, aby som sa na ňu rozčúlila, povedala som jej, aby rýchlo vypláchla nádobky a vyliezla z vane, čo aj urobila.

Mohla som sa na ňu rýchlo nahnevať. Bol večer, bola som unavená a hladná. Situácia sa mohla vystupňovať natoľko, že by som sa prestala ovládať. Vďaka tomu, že som si uvedomila, aký predpoklad som si vytvorila o jej správaní, a že som sa nezabudla opýtať, o čo sa snaží, moje napätie povolilo. Umožnilo mi rozumne a pokojne rozmýšľať a uložiť deti na spánok bez problémov a v dobrej nálade.  

Podrobnosti

Väzba: brožovaná 
Počet strán: 248
Rozmer: 154 x 219 mm
Hmotnosť: 433 g
Jazyk: slovenský 
ISBN: 978-80-970884-3-9
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo: D.T. Studio

O autorovi

Sue Beever