Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Šťastné deti, šťastní rodičia + Buďte šťastnějším rodičem s NLP

Sue Beever - Judy Bartkowiak

Na sklade > 5 kusov

Šťastné deti, šťastní rodičia

Byť rodičom predstavuje príležitosť užiť si na svete viac radosti. Napriek tomu nás správanie našich detí niekedy rozčuľuje! Prečo veci, ktoré sa snažíme robiť čo najlepšie, často zlyhajú a dosiahneme pravý opak toho, čo sme chceli?

Hoci by sme si pri výchove detí niekedy želali mať čarovnú paličku alebo aspoň zaručený návod, ako zvládnuť výchovu, nič také neexistuje. Práve preto táto kniha neprináša návod na správne riešenie každej situácie, ani na to, ako byť "perfektným rodičom". Kniha vám ukáže, ako byť najlepším rodičom, akým môžete byť v každom okamihu a to tým, že si zvolíte to, čo v dobrej komunikácii funguje. Osvojením si účinných spôsobov správania sa k vlastným deťom môžete zlepšiť ich aj svoj život a užiť si tak viac radosti a pocitu šťastia. Táto kniha vám ukáže, ako to dosiahnuť.

Buďte šťastnějším rodičem s NLP

Mnohým rodičom sa nedarí primerane reagovať na rastúce požiadavky, tlaky a emocionálne potreby svojich detí. Ako ste na tom vy? Nachádzate sa v situácii, keď vám doterajší prístup vo výchove už nefunguje? Možno je čas na zmenu -zmeniť svoj postoj a porozumieť vyhroteným situáciám je jeden z kľúčov k dôveryhodnému a láskyplnému vzťahu s dieťaťom. Očakávať, že sa vaše dieťa zmení, nestačí.

Témy v knižke vás prevedú problémami, akými sú zvládnutie konfliktu, delegovanie úloh, komunikácia s tínedžermi, či zvládnutie zmeny a s tým súvisiaci strach a úzkosť, napríklad pri zmene školy, bydliska či strany blízkeho človeka a zároveň vás naučia ako ich zvládnuť čo najlepšie.

Zľava 4032,0019,20
Kúpiť

O knihe

Šťastné deti, šťastní rodičia

Mnohí z nás začali vychovávať svoje deti s vysokými očakávaniami a jasnou predstavou toho, aký by život mal byť. Skutočnosť však môže byť niekedy úplne iná. Naše životy sú neuveriteľne zaneprázdnené tým, že sa snažíme uspokojovať nielen svoje potreby, ale tiež potreby svojich detí a celej rodiny, ako aj zvládať všetky ďalšie povinnosti. Následne sme prekvapení, že sa naše očakávania neplnia. Čoraz častejšie si uvedomujeme, že naše deti sa nesprávajú tak, ako by sme si predstavovali. Pravdou je, že v každej situácii robíme to najlepšie, čo vieme a volíme možnosti, ktoré v danej chvíli máme.

Cieľom metód opísaných v tejto knihe je poskytnúť vám širšie možnosti voľby, viac návodov, ako reagovať – viac spôsobov, ako o veciach premýšľať i ako niečo urobiť. Následne dosiahnete:

  • Skvelé výsledky u svojich detí
  • Hladší priebeh rôznych životných situácií
  • Viac sebadôvery a pozitívneho naladenia
  • Pocit radosti a šťastia, že ste rodičom

 

Buďte šťastnějším rodičem s NLP

Deti sú fantastické. Sú ako špongie, ktoré nasávajú nové skúsenosti a vedomosti, a tak veľmi sa nám chcú zapáčiť a zaslúžiť si našu lásku a uznanie. My sme ich vzorom, takže keď sa pozeráme na ich správanie, vidíme seba samých, bez prikrášľovania. Až keď som objavila NLP som zistila, že akékoľvek zmeny, ktoré očakávame od svojich detí, musia začať nami – rodičmi. A to bol dôvod, prečo som túto knihu napísala.

Úryvok z knihy

Šťastné deti, šťastní rodičia

Práve sme skončili večerné kúpanie. Dcéra sa hrala vo vani a nechcela ísť von, tak som jej dala posledné dve minúty a upozornila ju, že potom už pôjde z vane. Po dvoch minútach som začala vylievať a upratovať nádobky, s ktorými sa hrala a ukladala som ich na okraj vane. Keď som však vytiahla zátku, začala hádzať nádobky naspäť do vody! V tom momente som si jej správanie vysvetlila ako očividný vzdor. Už-už som išla vybuchnúť, keď som si uvedomila, že je to iba moje vysvetlenie jej správania. Možno sa mýlim... pomyslela som si a nie práve prívetivým tónom som sa spýtala: „Čo sa snažíš urobiť?“

Odpovedala mi: „Čistím nádobky od peny.“ Hoci som jej odpovedi najprv nechcela veriť a považovala som ju skôr za taktiku, ako zostať dlhšie vo vani, už som si nemyslela, že mi chcela vzdorovať. Namiesto toho, aby som sa na ňu rozčúlila, povedala som jej, aby rýchlo vypláchla nádobky a vyliezla z vane, čo aj urobila.

Mohla som sa na ňu rýchlo nahnevať. Bol večer, bola som unavená a hladná. Situácia sa mohla vystupňovať natoľko, že by som sa prestala ovládať. Vďaka tomu, že som si uvedomila, aký predpoklad som si vytvorila o jej správaní, a že som sa nezabudla opýtať, o čo sa snaží, moje napätie povolilo. Umožnilo mi rozumne a pokojne rozmýšľať a uložiť deti na spánok bez problémov a v dobrej nálade.  

Buďte šťastnějším rodičem s NLP

Propojte se s nimi 
Většina teenagerů nemá ráda, když se kolem nich jejich rodiče stále motají, ale obvykle se najde jedna nebo dvě činnosti, které můžete dělat společně, třeba jít na fotbalový zápas, do kina, do restaurace nebo nakupovat. Prostě potřebujete možnost, kdy si jen tak popovídat, aniž by hrozilo, že dojde ke konfliktu. 

Příklad:
Zjistila jsem, že se dá s teenagery dobře povídat během jízdy autem. Nevidíme si vzájemně do tváře, jedeme po silnici, kde je toho spoustu k vidění a jde mluvit o citlivých tématech, protože váš potomek může zírat z okna a možná i odpovídat upřímněji, než kdyby seděl čelem k vám. Můj starší syn si hodně hlídá své soukromí, ale když h někam vezu autem, vždycky zjistím, čím vším se právě teď zabývá. Kdybych se ho zeptala doma nad šálkem čaje, zarytě by mlčel a odsekával by "no jo". A já bych se nic nedozvěděla. 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 248/256
Rozmer: 154 x 219/145 x 210 mm
Hmotnosť: 433/332 g
Jazyk: slovenský/český
Rok vydania: 2016/2018
Vydavateľstvo: D.T. Studio