Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Súrodenci bez rivality

Adele Faber, Elaine Mazlish

Zažívate doma súrodenecké trenice a žiarlivé scény? Stačí iba pár sekúnd v aute alebo pri jedálnom stole k tomu, aby sa rozpútala hádka medzi vašimi deťmi? Ste už unavení z vynášania rozsudkov a zisťovaním, kto bol tentoraz vinníkom? Je vám do plaču, keď počujete vzájomnú komunikáciu medzi vašimi deťmi plnú urážok, bezohľadnosti a vulgarizmov? Táto kniha vám poradí, ako reagovať na večne sa opakujúce súrodenecké hádky. Kedy je vhodné do sporu nezasahovať a kedy by sa už mal na scéne objaviť rodič. Kniha sa dotýka oblasti súrodeneckej žiarlivosti, rivality aj súťaživosti. Každé dieťa je jedinečné a vzájomné porovnávanie, vyzdvihovanie len jedného z detí alebo opakované kritizovanie toho druhého môžu byť základným kameňom úrazu.

9,99
Vypredané

O knihe

V knihe nájdete:

  • Ako s deťmi komunikovať, aby sme v nich nepodporovali súrodeneckú žiarlivosť.
  • Spôsob, ako dať deťom najavo, že ich máme rovnako radi a žiadneho zo súrodencov neuprednostňujeme.
  • Ako naučiť deti spravodlivo sa deliť so súrodencom
  • Názorne zobrazené situácie (Kreslené vzorové scény) s odporúčanými dialógmi, ktoré vám pomôžu vyriešiť najčastejšie situácie.
  • Ako deti vzájomne neporovnávať a aby sa vždy cítili ako plnohodnotný člen rodiny.

 

Úryvok z knihy

Keby som len poznala tieto metódy už pred desiatimi rokmi. Je omnoho jednoduchšie, keď začnete správne vychovávať deti odmalička, ale predsa len je vo mne ešte malá nádej, že ich môžem trochu scivilizovať. A to aj napriek tomu, že sú to už tínedžeri. Najhoršie je to pri večeri. Neustále sa podpichujú a vôbec nevnímajú, že im to zakazujem a hovorím, akí sú nemožní. Po našom ostatnom seminári som sa rozhodla zmeniť taktiku.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná 
Počet strán: 176 
Rozmer: 167 × 225 mm
Hmotnosť: 325 g
Jazyk: slovenský 
ISBN: 978-80-566-1218-7
Rok vydania: 2019
Vydavateľstvo: Lindeni

 

O autorovi

Medzinárodne uznávané odborníčky na komunikáciu medzi dospelými a deťmi. Za svoju dlhoročnú prácu si získali, okrem mnohých ocenení, vďačnosť rodičov a obdiv odbornej verejnosti.