Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


To keby sme vedeli predtým, než sme mali deti...

Gary Chapman, Shannon Wardenová

Na sklade < 5 kusov

Cieľ tejto knihy je jednoznačný: pomôcť vám s výchovou detí. Radosti a starosti, ktoré sú spojené s príchodom vášho nového prírastku, vás možno pripravia na radosti a starosti, ktoré vás čakajú neskôr. Bez ohľadu na to, v ktorom štádiu sa nachádzate – či už rozmýšľate nad rodičovstvom, snažíte sa otehotnieť, čakáte svoje prvé dieťa alebo hľadáte možnosti adopcie –, úprimne dúfame, že nasledujúce kapitoly vám pripomenú mnohé radosti a výhody rodičovstva a povzbudia vás, aby ste nestrácali nádej ani v náročných chvíľach. 

7,90
Kúpiť

O knihe

V tejto knihe si ľahko všimnete ústrednú tému – že rodičovstvo stojí za to! Stojí za neistotu a stres, ktoré so sebou prinášajú pokusy otehotnieť. Stojí za nepohodlie a bolesť súvisiace s tehotenstvom a pôrodom aj za všetky ďalšie stresujúce situácie, ktorými si rodičia prejdú. Veríme, že rodičia to v hĺbke srdca vedia, ale veríme aj v to, že informácie môžu rodičom veľmi pomôcť. Pustite sa teda do čítania. Dúfame, že v týchto slovách nájdete nádej, smiech, uistenie a pripomenutie maličkostí aj veľkých vecí, vďaka ktorým je rodičovstvo hodné vášho času a energie. 

Úryvok z knihy

Učenie sa z vlastných chýb samo o sebe buduje charakter človeka. Učenie sa z vlastných chýb znamená, že rodičia rozmýšľajú nad svojimi chybami a prijímajú za ne zodpovednosť. V budúcnosti sa potom podobným chybám snažia vyhnúť. Práve tento proces reflexie, prijatia viny a túžby po zlepšení buduje charakter rodiča.

Ak sa rodičia učia z vlastných chýb, sú pre svoje deti príkladom toho, ako efektívne zaobchádzať s vlastnými chybami. Vezmite si príklad rodiča, ktorý si je vedomý svojich slabých nervov a dokáže ich kontrolovať tým, že sa na chvíľu jednoducho zastaví. Je pre svoje dieťa príkladom sebaovládania a buduje to jeho charakter. Vezmime si iného rodiča, ktorý možno aj reaguje hnevom, ale po chvíľke rozmýšľania s chladnou hlavou prijme za to zodpovednosť a ospravedlní sa. Aj vtedy je pre dieťa príkladom silného charakteru.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 152
Rozmer: 147 x 210 mm
Hmotnosť: 137 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8156-111-5
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Porta libri

O autorovi

Gary Chapman – známy manželský a výchovný poradca a autor bestselleru Päť jazykov lásky sa spojil so Shannon Wardenovou, odborníčkou na poradenstvo, ktorá je zároveň manželkou a matkou troch detí, a spolu pripravili praktickú knihu o výchove detí.