Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Triumf (SK)

Peter Sasín

Po prečítaní knihy Triumf budete svet a hlavne svoj život vidieť úplne novými očami. Peter Sasín sa s vami podelí o pozoruhodné princípy, kontroverzné pohľady a neuveriteľné, no o to fascinujúcejšie experimenty, ktoré pozitívne ovplyvnia váš život. Pripravte sa na fantastickú cestu, pretože táto kniha vás bude miestami provokovať, miestami vás rozosmeje a možno občas potečú aj slzy. Jedno je však isté: Posuniete sa ďalej vo všetkých oblastiach vášho života.  

13,50
Vypredané

Úryvok z knihy

List rodičov svojim malým deťom o tom, ako funguje svet

 

Milá dcérenka, milý synček, 

 

rastieš ako z vody a je načase sa naučiť, ako svet okolo teba funguje. Je to veľmi jednoduché. Keď niečo chceš, dostaneš to, keď sa budeš správať nasledovne:

Musíš nás na svoje požiadavky poriadne upozorniť. Ak teda niečo chceš, musíš kričať, hádzať sa o zem, kopať nožičkami, trucovať, prosíkať.  Potom všetci pribehneme a budeme sa Ti venovať, koľko len budeš chcieť.

Ak za nami prídeš len tak, že sa chceš s nami hrať, väčšinou Ti povieme, že nemáme čas. Musíme umývať riady a upratovať. Tiež čítať noviny a odpovedať na e-maily.

Ak si potichu a kreslíš si, tak Ti nevenujeme žiadnu pozornosť, pretože kreslenie nie je hodné našej pozornosti. Takisto existuje kopec iných vecí (aj v budúcnosti), ktoré budeme považovať za úplne samozrejmé a nebudeš za to od nás dostávať pozornosť.

Tu je zoznam vecí, za čo Ťa budeme ignorovať (teda tváriť sa, že tu nie si):

  • Keď budeš zdravé. Až keď ochorieš, tak Ti prečítame rozprávku, kúpime vytúženú hračku, môžeš robiť, čo len chceš.
  • Keď zo školy prinesieš lepšiu známku ako trojku. Len za zlé známky sme ochotní sa Ti venovať. Jednotka je samozrejmosť, dvojka povinnosť.
  • Keď budeš robiť to, čo považujeme za správne. Až keď začneš robiť veci, ktoré my nepovažujeme za dobré, tak sme ochotní sa Ti venovať. Dovtedy nám nestojí za to prehnane Ti zakaždým vysvetľovať, že si niečo urobilo dobre.

 

Takže je to teraz na tebe, milé dieťa. Všetky informácie sme ti napísali do tohto listu. Už len na tebe záleží, aby si zabojovalo o našu priazeň. Ak to budeš robiť správne, sme tu pre teba.

 

                                                                 S láskou tvoji: Mamina a Ocino

 

Pripadá vám to prehnané? Alebo naopak povedomé?

 

Žiaľ, je ešte stále bežné, že takto vychovávame zástupy nových, hladných upírov, ktorí boli vytvorení nevedome a nechcene na to, aby na seba upozorňovali spôsobom, ktorý jednoducho druhým odoberá energiu.

 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 278
Rozmer: 209x135mm
Hmotnosť: 363 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-971751-0-8
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: NLP Akadémia

Recenzia

„Peter Sasín ma požiadal o prečítanie TRIUMFu v časovom tlaku, keď som finišoval s motivačným románom Velestúr. Zdvorilosť, s ktorou som sa pustil do čítania, sa postupne menila na nadšenie. Keby bol Sasín Američan, je svetový. Po tejto knihe mám pocit, že je k svetovosti na najlepšej ceste. Každý, kto pomáha iným, je víťaz, a Peter sa ním touto knihou nepochybne stal. Vrelo odporúčam.“

                                                                                                          Jozef Banáš
                                                                                                          Autor bestselleru Kód 1, Kód 9, Velestúr