Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Vědomý rodič

Shefali Tsabaryová

Na sklade < 5 kusov

Nastal čas, aby sa rodičovstvo stalo tým, čím odjakživa malo byť - prístupom, ktorý sa zameriava na prvom mieste na rodičov. Dr. Shefali Tsabaryová vám v tejto knihe podrobne vysvetlí, že zo svojich detí môžete vychovať vedomých dospelých iba vtedy, ak najskôr vychováte sami seba a rozviniete svoje vedomie.

Prichádza s novým poňatím vzťahu medzi rodičom a dieťaťom, ktorý sa na rozdiel od tradičného jednostranného prístupu, ktorý sa domnieva, že rodič vie všetko najlepšie, zameriava na vzájomný obojstranný vzťah medzi rodičom a dieťaťom, v ktorom sa rodič učí spoločne s dieťaťom.

Tento priekopnícky výchovný štýl si uvedomuje potenciál dieťaťa vyvolať vo svojich rodičoch hlbokú transformáciu a vydať sa na cestu svojej duše. Deti tak iba neprijímajú psychologické a duchovné dedičstvo od svojich rodičov, ale zároveň rodičom pomáhajú pri ich vlastnom duchovnom rozvoji.

Akonáhle sa rodičia začnú učiť spoločne so svojimi deťmi, nekonečné boje o moc, kontrolu a nadvládu medzi nimi sa stanú minulosťou. Namiesto toho sa rodičia na svojej ceste rodičovstva budú zameriavať na vzájomné spojenie, blízkosť a duchovné partnerstvo so svojimi deťmi.

Pretože rodičia nevedomky predávajú svojím deťom zdedenú psychickú bolesť a emočnú povrchnosť, bývajú tradičné knihy plné rôznych múdrych rád a techník, ako získať nad svojimi deťmi kontrolu a rýchlo napraviť akúkoľvek dysfunkciu.

Podľa vedomého prístupu k rodičovstvu dr. Tsabaryovej však deti slúžia ako zrkadlo zabudnutého ja svojich rodičov. Akonáhle rodič nájde cestu späť k svojej vnútornej podstate, naviaže hlboké spojenie so svojimi deťmi. Rodičia a deti potom v sebe prebudia schopnosť byť spolu naplno v prítomnosti.

Zľava 1421,8918,83
Kúpiť

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 366
Rozmer: 206 x 146 mm
Hmotnosť: 466
Jazyk: český
ISBN: 978-80-7336-926-2
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Fontána