Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Vychovávame dieťa - Sprievodca rodičovstvom do šiesteho roka dieťaťa + Pracujúca mama - Návod na prežitie

Jamie Loehr, M. D., Jen Meyersová - Suzanne Riss, Teresa Palagano

Na sklade < 5 kusov

Vychovávame dieťa - Sprievodca rodičovstvom do šiesteho roka dieťaťa

Autori podávajú v knihe Vychovávame dieťa vyčerpávajúci pohľad na vývin dojčiat a malých detí od narodenia až po šiesty rok života. Kniha nepredpisuje len jednu metódu výchovy, ale skúma rôzne výchovné techniky. Autori sú si vedomí, že si pri výchove svojho dieťaťa musíte nájsť to, čo je pre obe strany najlepšie, a že neexistuje jediná správna cesta, ako vychovávať dieťa.

Pracujúca mama - Návod na prežitie

Kniha plná zlepšovákov od redaktorov časopisu Workin Mother. Ako skĺbiť prácu a starostlivosť o deti a rodinu? Kniha ponúka návody a neoceniteľné rady ako zvládať starostlivosť o deti a rodinu a vlastné záľuby a popritom byť v práci 100%-ná. Je to cesta mamy od počatia dieťaťa, cez jeho narodenie, výchovu od ranného detstva až do puberty. Ocenia ju najmä mamy, ktoré často nevedia, čo skôr.

Zľava 5027,8013,90
Kúpiť

O knihe

Vychovávame dieťa - Sprievodca rodičovstvom do šiesteho roka dieťaťa

V tejto knihe sa dozviete, ako byť dobrým rodičom a vychovať zdravé, šťastné dieťa.

Nájdete v nej:

  • časový prehľad telesného, kognitívneho, rečového, emocionálneho a sociálneho vývinu dieťaťa,
  • možnosti na zlepšenie vývinu dieťaťa,
  • rady, ako sa vyhnúť problémom v správaní,
  • varovania, ktoré vás upozornia na možné zaostávanie vo vývine,
  • výchovné rady od skúsených rodičov.

Pracujúca mama - Návod na prežitie

Táto kniha ponúka pracujúcim matkám množstvo tipov a nápadov v rôznych oblastiach rodinného a pracovného života – od chvíle, keď sa vám na tehotenskom teste objavia dve čiarky až po okamih, keď si treba pohovoriť s pubertiakom o sexe a pritom zostať profesionálna a výkonná vo svojom povolaní, nech už robíte čokoľvek. 

Autorky v tomto návode na prežitie pre mamičky poskytujú neoceniteľné tipy, ako zvládnuť starostlivosť o deti, domácnosť, prácu a vlastné záľuby. Poradí tiež, kde hľadať pomoc, keď dôjde k najhoršiemu. 

Pracujúca mama je praktická a pritom vtipná i pútavá knižka. Ocení ju každá žena, ktorá má občas pocit, že nevie, kam má skôr skočiť.

Úryvok z knihy

Vychovávame dieťa - Sprievodca rodičovstvom do šiesteho roka dieťaťa

Keď vaše dieťa urobí chybu, dajte mu možnosť hneď ju napraviť

Povedzme, že dieťa po návrate z kúpeľne klame, že si umylo ruky. Urobilo chybu, že klamalo, tak mu dajte šancu to napraviť. Povedzte mu, nech sa zamyslí, čo je pravda, a potom nech vám ešte raz povie, či si umylo ruky. Pozrie sa na vás a pravdepodobne prizná, že si neumylo ruky. Poďakujte mu za to, že vám povedalo pravdu, pripomeňte mu, že je dôležité vždy hovoriť pravdu, a potom mu povedzte, aby si išlo umyť ruky.

Pracujúca mama - Návod na prežitie

Umocnené šťastie

Možná máte pocit sebeckosti, keď uprednostňujete seba, ale to je tá najveľkorysejšia vec, ktorú môžete urobiť pre svoje dieťa. Hovorí sa, že šťastné matky majú šťastné deti – je v tom kus pravdy. Vaše deti nebudú šťastné každú minútu ich života, ale vaša vina to nie je. Sú to deti, nie stroje. Akokoľvek sa budete snažiť, svoje dieťa pred všetkými nástrahami, ktoré ho čakajú, ochrániť nedokážete. A ani by ste sa o to nemali snažiť. Konflikty sú dôležitou súčasťou života a každý by to mal vedieť. Ak ukážete svojim deťom, že vaša rodina rešpektuje každého jej člena, jeho potreby a hodnoty (vrátane potreby byť z času na čas sám) ukážete im, že šťastie nie je vlastnosť, s ktorou sa rodíme, ale skôr zručnosť, ktorej sa možno naučiť.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 304/144
Rozmer: 204 x 254/156 x 210 mm
Hmotnosť: 754/259
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2010/2013
Vydavateľstvo: Fortuna Libri/Noxi