Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Zkoušeli jsme všechno!

Isabelle Filliozat

Na sklade < 5 kusov

Autorka v tejto knižke nahliada na výchovu spôsobom: Ako porozumieť správaniu dieťaťa so zreteľom k vývoju jeho mozgu. Keďže mozog dieťaťa je vo vývoji, dieťa nevidí a nerozumie veciam úplne rovnako ako my. Nevedomosť tohto faktu je príčinou mnohých konfliktov, zbytočných trestov a hnevu. Konflikt existuje len preto, že rodič od svojho dieťaťa niečo očakáva..... 

9,99
Kúpiť

O knihe

Kniha je určená tým, ktorí sa starajú alebo vychovávajú deti od 1 do 5 rokov a hľadajú rešpektujúce a pokojné výchovné postupy. V tejto knihe sa dozviete o najnovších poznatkoch z neurofyziológie o detskom mozgu. 

Úryvok z knihy

Nechce nic půjčovat.

Nejedná se ani o sobeckost ani o vrtochy. Dítě jen právě začíná prozkoumávat hranice mezi já a tím druhým. Nezná dobře rozdíl mezi já, mně, já sám, moje, ty, tobě, tvoje. Brání své teritorium, ztotožňuje se se svými hračkami a nechce je nechat někomu jinému. Ale pozor: "To je moje" neznamená tak docela vlastnictví ve smyslu, jak jej chápe dospělý člověk. Kolem osmnáctého měsíce začíná dávat dítě do souvislosti věci s lidmi, které vidí často pohromadě. Máma a její kabelka, táta a jeho počítač... Ale neznamená to, že rozumí pojmu vlastnictví. 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 140
Rozmer: 224 x 167 mm
Hmotnosť: 300 g
Jazyk: český
ISBN: 978-80-264-0637-2
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: CPRESS