Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Ako mať úspešné dieťa

Paul Tough

Je možné, aby dieťa z problémovej a chudobnej rodiny bolo v živote úspešnejšie ako dieťa materiálne zaistené a rodičmi podporované? Po skutočných dôvodoch úspechu pátra spisovateľ a novinár Paul Tough vo svojej knihe a využíva pritom najnovšie vedecké, najmä psychologické poznatky.

12,99
Vypredané

O knihe

Kniha je popretkávaná príbehmi detí z rôznych rodín. Zaznamenáva pokroky a zmeny u detí v učení a dosahovaní výsledkov v závislosti na zmenu prístupu, učebných osnov, pôsobenie a využívanie všetkých zmyslov a pod. Autor sa venuje zaujímavým témam akými sú: budovanie charakteru, silné stránky charakteru, rozdiel medzi motiváciou a vôľou, rozdiel medzi chcením a voľbou niečoho (napr. chcem sa stať verzus stanem sa...). Fascinujúce čítanie! 

Úryvok z knihy

Pod ušľachtilými, komplexnými ľudskými kvalitami, ktoré nazývame charakterom, sa nachádza, ako títo vedci zistili, každodenná mechanická interakcia špecifických chemických látok v mozgu a tele vyvíjajúcich sa dojčiat. Samozrejme, chémia nie je osud. Avšak títo vedci dokázali, že najspoľahlivejší spôsob, ako vytvoriť dospelého, ktorý bude odvážny, zvedavý, dobrý a rozvážny, je zaistiť, aby v období, keď je dojčaťom, jeho HPA fungovala dobre. Ako sa to robí? Nie je v tom žiadne kúzlo. Po prvé, ako to len ide, ho chráňte pred vážnymi traumami a chronickým stresom. Potom mu vytvorte bezpečný, láskyplný vzťah s aspoň jedným rodičom, ideálne s oboma, čo je oveľa dôležitejšie. Nie je to celé tajomstvo úspechu, ale je to jeho veľká, naozaj veľká časť. 

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 237
Rozmer: 194×254 mm
Hmotnosť: 330 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-266-0415-0
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Edika

 

O autorovi

Prečo niektoré deti uspejú kým ostatné zlyhajú? Historku, ktorú zvyčajne o detstve a úspechu hovoríme je tá o inteligencii: úspech dosiahnu tí, ktorí majú najviac bodov v testoch, od prijatia do predškolského zariadenia až po prijímacie skúšky na strednú... viac o autorovi