Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Ako rozvíjať schopnosti dieťaťa

Petra Arslan Šinková

Na sklade < 5 kusov

Zaujíma vás, ktorá schopnosť sa u vášho dieťaťa práve rozvíja?

Akými aktivitami podchytíte jej rozvoj?

Ako pripravíte v detskej izbe vhodné prostredie?

Ako naučíte dieťa samoobslužným činnostiam?

Ako v ňom vypestujete zmysel pre poriadok?

Odpovede na tieto a ďalšie otázky sa dozviete v knižke plnej nápadov a tipov na zmysluplné trávenie času s dieťaťom. Nemusíte kupovať drahé hračky, všetko potrebné nájdete doma. Hravou formou rozvíjajte u menších aj starších detí zmysly, pozornosť, pamäť, jemnú motoriku, reč a matematické schopnosti.

Zľava 615,9014,95
Kúpiť

O knihe

Inšpiráciu autorka nachádza aj v pedagogike Marie Montessoriovej, s ktorej metódou sa oboznámila na Univerzite Sigmunda Freuda vo Viedni, kde jednotlivé aktivity predkladali deťom s poruchami učenia a pozornosti. Nedrží sa striktne jej pedagogiky, ale ponúka v praxi overené tipy na aktivity, ktoré považuje za výborný prostriedok na rozvoj schopností u detí v predškolskom veku a na nápravu oslabení u detí v školskom veku.

Úryvok z knihy

Základné princípy rozvíjajúceho prístupu

Pri výchove a rozvíjaní dieťaťa je dôležité, ako k dieťaťu pristupujete. Ak ho budete ustavične napomínať alebo neprimerane chváliť, nevybudujete uňho zdravé sebavedomie a sebadôveru. Dôležité je dieťa povzbudiť a prejaviť dôveru v jeho schopnosti. Buďte mu príkladom. Deti sa učia od nás dospelých nielen to, ako treba manipulovať s určitým predmetom, ale aj to, ako reagujeme, keď sa hneváme alebo keď sa nám nedarí. Zapojte dieťa do činností v domácnosti a prispôsobte prostredie jeho veku a výške. Len tak mu umožníte bezpečné skúmať okolie a zapojiť sa do činností, ktoré doma robíte. Niekedy to možno bude časovo náročnejšie, no odmenou vám bude spokojné a šťastné dieťa. Navyše si bude nenásilným a hravým spôsobom rozvíjať schopnosti a zručnosti.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 208
Rozmer: 197 x 240 mm
Hmotnosť: 860 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8142-760-2
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Fortuna Libri

O autorovi

Petra Arslan Šinková je detská psychologička s dlhoročnou praxou. Od roku 2008 vedie v Bratislave dve predškolské zariadenia pre deti vo veku 2 až 7 rokov – Fantastické detské centrum. Začiatkom roka 2016 otvorila predškolskú prípravku s názvom Fantastická predŠKOLA. Je... viac o autorovi