Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Detský mozog - Batoľa

Robert Krause

Na sklade < 5 kusov

Pokračovanie úspešnej knihy o dozrievaní detského mozgu ponúka nových dvadsaťštyri modelových situácií, ktoré vám pomôžu pochopiť a správne nasmerovať vývin vášho dieťaťa v druhom a treťom roku jeho života.

Zľava 515,9015,11
Kúpiť

O knihe

Trápia vaše dieťa zlé sny? Prežíva svoje prvé obdobie vzdoru alebo má azda problémy so socializáciou s inými deťmi?
V tomto kľúčovom období dieťa začína formulovať svoje myšlienky do slov a viet, stáva sa motoricky schopnejšie, jazykovo zručnejšie a emocionálne vnímavejšie. Vďaka tomu sa prehlbuje jeho interakcia s rodičmi, s inými deťmi i so spoločnosťou. Práve medzi začiatkom druhého a koncom tretieho roku života prechádza dieťa aj z pohľadu kognitívnej neuropsychológie významnými zmenami, ktoré je dôležité zreflektovať a náležite k nim pristúpiť. Neuropsychológ Robert Krause vo svojom pokračovaní o detskom mozgu opäť ponúka dvadsaťštyri nových situácií, s ktorými sa obyčajne stretáva každý rodič. Kapitoly sú tentoraz podrobnejšie vysvetlené, pretože interakcia dieťaťa s rodičmi, s inými deťmi i so spoločnosťou je v tomto citlivom veku oveľa užšia. Deti už nie sú len pasívnymi prijímateľmi informácií, ale samy sa aktívne zapájajú do situácií. V knihe Detský mozog – Batoľa vás autor prevedie všetkými dôležitými udalosťami, ktoré sa vo vnútornom svete vášho dieťaťa v tomto období odohrávajú.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 240
Rozmer: 210 x 160 mm
Hmotnosť: 583 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-551-8630-6
Rok vydania: 2022
Vydavateľstvo: IKAR

O autorovi

PhDr. Robert Krause, PhD., MBA je neuropsychológ a dvojnásobný otec, ktorý obdobne a zároveň laicky zrozumiteľne vysvetľuje, ako sa vyvíja a funguje detský mozog. Vedeckým spôsobom vyvracia zaužívané myšlienkové stereotypy a mýty, pričom čitateľa oboznamuje s množstvom... viac o autorovi