Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

Zuzana Kubašáková

Na sklade > 5 kusov

Knižka rozprávok pre malých aj veľkých obsahuje situačné rozprávky zamerané na výchovné problémy, ktoré dôverne poznajú všetci rodičia. V príbehoch sa hlavní hrdinovia popasujú so zlosťou, krikom, maškrtnosťou, odmietaním zubnej kefky a ďalšími detskými trampotami. 

Knižka Škriatok v pyžamku a iné rozprávky si našla obľubu nielen u detských čitateľov. Za prvý rok Škriatok v pyžamku vypredal 5000 kusový náklad.

Knižka je vhodná pre deti od 3 rokov.

 

Zľava 611,9011,19
Kúpiť

O knihe

Knižka je ideálnym návodom pre rodičov na zvládnutie výchovných problémov s vtipom a ľahkosťou. Každá rozprávka obsahuje morálny alebo edukačný odkaz. Autorka používa jazyk a slovné spojenia, ktorým rozumejú aj malé deti, preto sú im príbehy blízke a známe. Príbehy dotvárajú milé ilustrácie a fotografie skutočných detí. 

 

Úryvok z knihy

Pani Zlosť

Paní Zlosť je malá čierna machuľka hnevu, ktorá sa túla svetom. Vie meniť veľkosť ako tieň, ktorý sa pri dopade svetla zmenšuje alebo zväčšuje. Neobchádza ani deti. Keď vidí chlapčeka alebo dievčatko, ako sa mračia, využije situáciu a chytí ich napríklad za pätu. Také dieťa začne dupať, rozhadzovať hračky, či nebodaj ich ničiť. Vtedy nikoho nepočúva a najlepšie mu je, keď plače a zlostí sa. Pozorná mamička a otecko si hneď všimnú, že na ich dieťatku sedí pani Zlosť. Našťastie, Zlosť je slabá a neudrží sa dlho na jednom mieste. Niečo podobné sa stalo aj Jankovi z nášho príbehu. Tak sa pekne usaďte, milé deti, a dávajte dobrý pozor aby ste si zapamätali, ako možno pani Zlosť čo najrýchlejšie poraziť.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 80
Rozmer: 178 x 255 mm
Hmotnosť: 505 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8180-125-9
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: TAKTIK

O autorovi

Zuzana Kubašáková sa narodila v Banskej Bystrici. Vyštudovala anglický jazyk a literatúru v kombinácii s históriou. V minulosti profesionálne hrávala basketbal a veľa cestovala. Je manželkou a matkou dvoch detí a vášnivou fotografkou. Písať začala na... viac o autorovi