Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Na sklade > 5 kusov

Ste rodič malého dieťaťa a už si ani nepamätáte, kedy ste sa pokojne vyspali? Iste, nie je to nič príjemné, ale skúste sa predsa len zastaviť a uvedomiť si, že čas, keď sa bez vás dieťa nezaobíde, nepohne či nenaje, bude trvať iba niekoľko rokov a že práve tento čas je to najvzácnejšie, čo máte. 

Kolektív autoriek v zložení psychologičky, pediatrička a špeciálna pedagogička vám ponúka publikáciu, vďaka ktorej sa dozviete, ako možno zmysluplne tráviť chvíle so svojimi deťmi. Autorky prezentujú svoj odborný pohľad, čerpajú z dlhoročných skúseností a poradia vám, ako deti testovať a vzápätí rozvíjať ich schopnosti v jednotlivých obdobiach od novorodenca do 6 rokov. 

Zľava 1519,9016,92
Kúpiť

O knihe

V tejto prehľadne členenej publikácii nájdete okrem informácií, ako sa dajú rozvíjať jednotlivé schopnosti dieťaťa, aj námety, ako dosiahnete pokojný spánok bábätka, rady a pomoc pri odúčaní od plienok, prehľad hračiek vhodných pre jednotlivé vekové kategórie, inšpirácie na výrobu hračiek či testy na zistenie schopnosti vášho dieťatka.

Úryvok z knihy

Úspešná komunikácia s dieťaťom

Prehlbovaním komunikačných zručností rozvíjate osobnosť detí a učíte ich byť samými sebou. Reč je nástrojom na vyjadrenie potrieb, názorov, zážitkov, cibríme ňou myslenie. Umožňuje slobodu vo vyjadrovaní, poskytuje priestor, aby dieťa s vami mohlo hovoriť čo najčastejšie, úprimne a otvorene. Zároveň vedie k zodpovednosti. Úspešná komunikácia je taká, ktorá je efektívna. Mala by byť jasná, zrozumiteľná, nekonfliktná a mala by smerovať k nájdeniu riešenia, ktoré je prijateľné pre obe strany – pre rodiča i pre dieťa. Predpokladom úspešnej komunikácie je aj aktívne počúvanie. Dieťa by malo cítiť, že ho chápete a že máte záujem o riešenie jeho problémov. Vypočutím ho môžete lepšie pochopiť. Napomôžete tým vytvorenie silnejšieho puta a vybudovanie prostredia, v ktorom sa bude cítiť bezpečne.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 224
Rozmer: 197 x 241 mm
Hmotnosť: 800 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8142624-7
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo: Fortuna Libri

O autorovi

Mgr. Mária Tóthová Šimčáková je úspešná detská psychologička. Práci s deťmi sa venuje už 24 rokov, pričom vyše 14 rokov pôsobila ako školská psychologička v základnej škole a gymnáziu v Bratislave. Pracuje s deťmi s rôznymi problémami, s celými... viac o autorovi