Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Víla zo šatôčky a iné rozprávky

Zuzana Kubašáková

Na sklade > 5 kusov

Druhá knižka rozprávok pre malých aj veľkých je voľným pokračovaním úspešnej knižky Škriatok v pyžamku. Prevedie vás svetom každodenných detských situácií v 13 nových rozprávkach. Hlavní hrdinovia sa popasujú so zápalom v ušku, s trénovaním výslovnosti hlásky R, s obhrýzaním nechtíkov, s nechuťou podeliť sa o hojdačku s inými deťmi, s nočným vybiehaním z postieľky a s ďalšími detskými trampotami.

Knižka je vhodná pre čitateľov od 3 rokov.

Zľava 612,9012,13
Kúpiť

O knihe

Knižka je ideálnym návodom pre rodičov na zvládnutie výchovných problémov s vtipom a ľahkosťou. Ponúka zoznámenie sa s Nocou, Rešpektom, bacilmi Helom a Monelou a inými veselými postavičkami. Nezabúda ani na obľúbenú pani Zlosť a Škriatka v pyžamku. Knižka prekvapí bohatším ilustračným materiálom, spoločenským rozmerom a interaktívnymi prvkami v rozprávkach.

Úryvok z knihy

Víla zo šatôčky

Na jednom kopci stál veľký dom, ktorý sa podobal na zámok. V tom dome bývala usmievavá pani v bodkovaných šatách, milý pán v modrej košeli a ich synček– Škriatok v pyžamku. Nebol to lesný škriatok, ktorý býva v rozprávkových knižkách. Náš Škriatok v pyžamku bol obyčajný chlapček, ktorému ako maličkému bábätku vymysleli prezývku deti.

Chlapček rástol a vyrástol z veľa pyžamiek, keď sa jedného dňa z domu na kopci začal opäť ozývať veľký nárek. Nebol to plač nášho chlapčeka, ten už bol na také náreky priveľký. Bol to plač maličkého bábätka. Pani v bodkovaných šatách sa stala druhýkrát mamičkou a pán v modrej košeli sa stal druhýkrát oteckom. Narodilo sa im drobunké dievčatko.

Podobne ako kedysi škriatok ani dievčatko nevedelo spinkať samé. Toto bábätko vedelo zaspať iba vtedy, keď mohlo držať mamičku za prst. Mamička sa niekedy odvážila od dievčatka odbehnúť a prštek vymeniť za iný. Oteckov prštek bol pre dievčatko príliš hrubý. Bračekov zas príliš malý a mackov bol príliš chlpatý. Iba mamičkin prštek bol do malej rúčky akurát. Raz mamička skúsila rúčku dievčatka priložiť k paličke od postieľky. Dievčatko začalo žalostne plakať. Nechcelo držať studené drievko, keď mohlo držať mamičku! Z domu na kopci sa opäť ozýval krik a plač.

Mamička sa nevzdávala a priviazala o postieľku bodkovanú stužku. Bábätko spustilo preukrutný nárek, pretože stužka bola veľmi šmykľavá. Otecko v modrej košeli musel veľa pracovať, a tak mamička poprosila o pomoc starých rodičov.

Podrobnosti

Väzba: pevná
Počet strán: 96
Rozmer: 178 x 255 mm
Hmotnosť: 578 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-8180-127-3
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: TAKTIK

O autorovi

Zuzana Kubašáková sa narodila v Banskej Bystrici. Vyštudovala anglický jazyk a literatúru v kombinácii s históriou. V minulosti profesionálne hrávala basketbal a veľa cestovala. Je manželkou a matkou dvoch detí a vášnivou fotografkou. Písať začala na... viac o autorovi