Edual
Inšpirácie pre výchovu detí
Knihy


Na sklade > 5 kusov

Bestseller denníka The New York Times. Práve ste si vybrali knihu, ktorá vyvolala obrovský ohlas v zahraničných médiách a stala sa predmetom mnohých diskusií nielen v radoch odborníkov, ale najmä rodičov a všetkých, ktorým záleží na zdravom vývoji detí a mládeže. Dvojica autorov sa dlhé roky venovala výskumu detskej vývojovej psychológie a ich spoločné dielo prináša prevratné zistenia, ktoré miestami potvrdia správnosť našich vrodených reflexov rodičov, no v niektorých oblastiach sú šokujúco nečakané, napriek tomu podložené komplexnými vedeckými prieskumami.

Zľava 1016,5014,85
Kúpiť

O knihe

Vedeli ste napríklad, že pochvalou môžete svojmu dieťaťu ublížiť? Čo stojí za poklesom IQ, syndrómom ADHD a obezitou? Mysleli by ste si, že je to nedostatok spánku? Aký vplyv má na deti rozhovor o ľudských rasách? Prospieva im to, alebo skôr škodí? A čo klamstvo? Väčšina stratégií na podporu pravdovravnosti nevedie deti k tomu, aby klamali menej. Kedy sa zistí, či je vaše dieťa nadané? Prečo sa súrodenci nemajú v láske a ako tomu môžeme zabrániť? Prečo v prípade adolescentov platí, že hádka s dospelými je prejav uznania a nie neúcty? Možno sebaovládanie naučiť? Nemusíte sa dlho zamýšľať, stačí, ak sa začítate.

Úryvok z knihy

OPAČNÝ ÚČINOK POCHVALY

Dwecková síce tušila, že pochvala má opačný účinok, no jeho miera prekvapila aj ju. „Keď človek zdôrazní úsilie, poskytne dieťaťu premennú, ktorú môže ovládať,“ vysvetľuje. „Cíti, že úspech má pod kontrolou. Ak, naopak, výskumník vyzdvihne prirodzenú inteligenciu, oberie dieťa o pocit kontroly a nedá mu nijaký návod, ako reagovať na zlyhanie.“

V ďalších rozhovoroch Dwecková priznala, že tí, ktorí si myslia, že vrodená inteligencia predstavuje kľuč k úspechu, začnú znevažovať význam úsilia. Som inteligentný, uvažujú deti. Nemusím sa snažiť. Vynakladanie úsilia sa stáva stigmou, verejným dôkazom, že človek nevie využiť prirodzený talent.

Keď Dwecková pokus zopakovala, zistila, že pochvala takto pôsobí na výkon žiakov zo všetkých socioekonomických skupín. Týka sa to oboch pohlaví, najmä však najbystrejších dievčat (po zlyhaní sa zrútili najčastejšie). Proti opačnému účinku pochvaly neboli imúnne ani deti v predškolskom veku.

Podrobnosti

Väzba: brožovaná
Počet strán: 280
Rozmer: 136 x 206 mm
Hmotnosť: 340 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89764-10-4
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Zelený kocúr

O autorovi

Za články o vedeckom skúmaní detí, ktoré vyšli v časopise New York, získali Po Bronson a Ashley Merrymanová od Združenia pre ženy v komunikačných prostriedkoch cenu Clarion Aword a od Amerického združenia pre vedecký pokrok cenu za časopiseckú žurnalistiku. Článkami... viac o autorovi